Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

arrow_right_alt Latvijā

Pārbaudot ēdienu piegādātāju automašīnu tehnisko stāvokli, policija konstatē lērumu pārkāpumu [papildināts]

© Dmitrijs Suļžics/MN

Aizvadītajā piektdienā Valsts policija kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) Rīgā veica iepriekš plānotu automašīnu tehniskā stāvokļa pārbaudi, pastiprinātu uzmanību pievēršot tieši ēdienu piegādātājiem. Kopā tika pārbaudīti vairāki simti automašīnu – par transportlīdzekļa neatbilstību tehniskajām prasībām vairākām automašīnām tika noņemtas numurzīmes un anulētas tehniskās apskates. Tāpat policija kopumā uzsāka vairāk nekā 30 administratīvā pārkāpuma procesu – gan par braukšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, gan bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas, gan citiem noteikumu pārkāpumiem. Likumsargi konstatēja arī pāris autovadītājus reibuma stāvoklī.

Pagājušās darba nedēļas izskaņā, 26. janvāra vakarpusē, Valsts policijas darbinieki kopā ar CSDD Rīgā, pie Vanšu tilta veica iepriekš plānotu automašīnu tehniskā stāvokļa pārbaudi. Gandrīz četru stundu laikā pārbaudīti aptuveni 900 automašīnu, no kurām vairākas bija tehniski katastrofālā stāvoklī, līdz ar to nedrīkstēja turpināt piedalīties ceļu satiksmē - astoņām automašīnām noņemtas numurzīmes (gan Latvijas Republikas, gan Somijas numurzīmes), sešām automašīnām anulētas tehniskās apskates.

Tāpat policija konstatēja vairākus ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Divi autovadītāji bija braukuši alkohola reibumā - vienam konstatēts alkohola reibums izelpojamā gaisā 1,22 promiles, vadītājam bija transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, tādēļ par konkrēto gadījumu uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Savukārt otrs autovadītājs bija braucis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām būdams 1,08 promiļu stiprā alkohola reibumā, par šo pārkāpumu uzsākts kriminālprocess. Pārbaudes laikā likumsargi pieķēra vēl vienu vadītāju, kurš bija braucis iespējamā narkotisko vielu reibumā bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, arī par šo pārkāpumu Valsts policija uzsāka kriminālprocesu.

Pārbaudes laikā vēl tika konstatēti 11 autovadītāji, kuri brauca bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, trīs autovadītājiem nebija veikta transportlīdzekļa obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, kā arī 11 transportlīdzekļiem nebija veikta tehniskā apskate un astoņām automašīnām nebija atbilstošs riepu protektors. Par visiem šiem pārkāpumiem Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesus.

Lai ēdienu piegādātāji un pārējie autovadītāji neapdraudētu sevi un apkārtējos satiksmes dalībniekus ar dažādu ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu, Valsts policija kopā ar CSDD turpinās veikt šāda veida pārbaudes.

TV3 pagājušajā nedēļā vēstīja, ka ēdienu kurjeri Rīgā izstrādājuši shēmu, kā pa ielām pārvietoties ar nelegāliem auto. Kādā klusā Pārdaugavas ielā raidījums uzgājis aptuveni 20 apdauzītas mašīnas ļoti sliktā stāvoklī ar Somijas numuriem un ēdienu kurjeru atstātām mantām iekšā.

Vietējie esot pamanījuši, ka šos transportlīdzekļus regulāri savā starpā maina ēdienu kurjeri no ārzemēm, kuri tos, visticamāk, nomā. Izmantojot auto ar fiktīviem Somijas numuriem, kurjeri varot izvairīties no sodu maksāšanas par stāvēšanu neatļautās vietās un citiem pārkāpumiem, turklāt arī pēc negadījumu izraisīšanas no vainīgajiem neko nevarot piedzīt.

Policija solījusi sagrabējušajiem auto ar Somijas numuriem turpmāk pievērst lielāku vērību un iespēju robežās ķert pārkāpējus, uzliekot tiem naudas sodus un tādējādi panākot, ka ārzemju numuru lietošana kļūst neizdevīga.