Latvijas iedzīvotājus visvairāk uztrauc inflācija un veselības aprūpe

© MN

Gandrīz puse jeb 49% Latvijas iedzīvotāju par svarīgāko problēmu valstī uzskata cenu pieaugumu, inflāciju un dzīves dārdzību, liecina "Eirobarometra" 2023.gada rudens aptauja

Vienlaikus nedaudz vairāk nekā ceturtdaļa jeb 27% Latvijas iedzīvotāju par svarīgu problēmu valstī atzīst trūkumus veselības aprūpē.

Aptauja liecina, ka pusgada laikā kopš pagājušā gada pavasara sabiedrības bažas par veselības aprūpi kā prioritāru problēmu valstī ir samazinājušās par četriem procentpunktiem.

Arī citur Eiropas Savienībā (ES) vērojama līdzīga tendence - 44% Eiropas pilsoņu par svarīgāko problēmu, ar kuru saskaras katra nacionālā valsts individuāli, atzīst cenu pieaugumu. Savukārt 20% Eiropas pilsoņu uzskata, ka tā ir imigrācija.

Arī personīgā līmenī kā svarīgāko problēmu vairums Latvijas un ES iedzīvotāju min cenu pieaugumu. Lielākā daļa jeb 63% Latvijas iedzīvotāju un 57% ES iedzīvotāju norāda, ka cenu pieaugums un inflācija ir problēmas, ar kurām iedzīvotāji saskaras personīgi.

Aptaujā arī secināts, ka gandrīz trešdaļa jeb 32% Latvijas iedzīvotāju un gandrīz piektā daļa jeb 18% ES iedzīvotāju personīgā līmenī par svarīgu problēmu uzskata veselības aprūpi.

Vienlaikus secināts, ka Latvijas iedzīvotāju vidū satraukums par veselības aprūpi ikdienā kā svarīgāko problēmu kopš pagājušā gada pavasara ir pieaudzis par pieciem procentpunktiem, savukārt ES iedzīvotāju bažas ikdienā nav pieaugušas.

Aptauja veikta 2023.gada rudenī, bet tās rezultāti publicēti neilgi pirms gadumijas.