Jelgavas pusē konstatēti vilku uzbrukumi mājdzīvniekiem

© Pexels.com

Jelgavas novada Vilces pagastā konstatēti vilku uzbrukumi mājdzīvniekiem, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Informācija par vilku uzbrukumiem Vilces pagastā saņemta 2.janvārī. Vairākās viensētās saplosīti suņi. Šobrīd ir informācija par četriem gadījumiem. Par vilku klātbūtni liecina sniegā atstātās pēdas. Par minēto faktu informēts Valsts meža dienests, kas izvērtēs gadījumus, lai rastu risinājumu un nepieļautu turpmākus uzbrukumus, sola Vilces pagasta pārvaldes vadītāja Anda Duge.

Vilks Latvijā ir medījama suga, taču to drīkst medīt stingri noteiktos apjomos, uzsver Medību koordinācijas komisijas priekšsēdētājs Ingus Zālītis. Pamatojoties uz medījamo dzīvnieku populācijas stāvokļa novērtēšanas datiem, Valsts meža dienests katru gadu nosaka pieļaujamo vilku nomedīšanas limitu medību platībās.

Iepriekšējā medību sezonā pieļaujamais apjoms tika palielināts no 280 līdz 300 dzīvniekiem, bet atļautais vilku skaits nomedīts jau pirms noteiktā vilku medību termiņa beigām.

Pašvaldība, atsaucoties uz sarunu ar Vilces puses medniekiem, pauž viedokli, ka vienīgais risinājums, lai vilku uzbrukumu gadījumi suņiem un citiem dzīvniekiem neatkārtotos, esot - palielināt pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu.

Līdz brīdim, kad situācijai tiks rasts risinājums, Jelgavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus pieskatīt savus mājdzīvniekus un mājlopus, savukārt mednieku kolektīvi aicināti veikt intensīvāku medību procesu, lai traucētu vilkus, palīdzētu uzturēt plēsēju dabiskās bailes no cilvēka un mazinātu to koncentrēšanos kādā no teritorijām.

Lai pasargātu mājdzīvniekus no iespējama vilku uzbrukuma, Valsts meža dienesta speciālisti iesaka, ja vilks vairākas reizes dažu dienu laikā novērojams māju tuvumā, informēt par to tuvāko mednieku kolektīvu.

Informāciju par mednieku kolektīviem var saņemt vietnē "ej.uz/rwzr". Tāpat pašvaldība aicina iedzīvotājus informēt tuvāko mednieku kolektīvu, ja netālu no apdzīvotas vietas manīti vilki ar netipisku uzvedību, piemēram, tādi, kas zaudējuši dabiskās bailes no cilvēka un regulāri manāmi klaiņojot.

Latvijā

Finanšu nozares asociācijas (FNA) apkopotie dati liecina, ka šī gada pirmajos desmit mēnešos četrām lielākajām bankām Latvijā ir izdevies novērst finanšu krāpšanas mēģinājumus un pasargāt klientu līdzekļus vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā. Tomēr šajā pašā periodā krāpniekiem izdevies izkrāpt vairāk nekā 13 miljonus eiro. Visbiežāk krāpšanas gadījumi ir saistīti ar investīciju krāpniekiem (78% gadījumu novērsti) un telefonkrāpniekiem (51% gadījumu novērsti).

Svarīgākais