Kuras Latvijas pilsētas rīkos Jaungada salūtu?

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Pirotehnikas izstrādājumiem līdz šim gadumijas svētkiem atvēlēts par 20-30% mazāk naudas nekā pērn, aģentūrai LETA pauda Neatkarīgo pirotehniķu asociācijas (NPA) valdes priekšsēdētājs Jānis Nutovcs.

Viņš sacīja, ka šogad kopumā cilvēki svētkus svin pieticīgāk, ko lielā mērā ietekmējis pirktspējas kritums.

"Pērn pieprasījums pēc lielajām salūta kastēm, kas maksā 200 eiro un vairāk, bija lielāks," teica Nutovcs, piebilstot, ka šogad novērota tendence blakus esošajām mājsaimniecībām apvienoties kopīga salūta iegādei, taču arī šajā gadījumā summas nav lielas.

Vienlaikus asociācijas priekšsēdētājs norādīja, ka konkrētākus datus par salūta iegādes darījumiem būs iespējams apkopot tikai janvāra sākumā, jo pieredze rāda, ka iedzīvotāji raķešu iegādi mēdz atlikt uz pēdējo brīdi.

Taujāts par pašvaldībām, Nuovcs pauda, ka šogad oficiāli ziņots, ka salūts būs sešās pilsētās - Ventspilī, Ogrē, Daugavpilī, Valmierā, Jēkabpilī un Rēzeknē -, taču cenu aptaujas veikuši arī vairāki novadi. "Šogad interese par salūtu pieplakusi Kurzemes pusē, savukārt Latgale sasparojusies," atzina NPA vadītājs.

Viņš arī sacīja, ka sarunās ar pašvaldību vadītājiem izskanējis, ka iepriekš Jaungada sagaidīšanas pasākumos izmēģinātas alternatīvas, piemēram, uguns šovi, taču šāds pasākums nav apmierinājis vietējos iedzīvotājus, jo šovs bijis redzams tikai pirmajās rindās.

NPA reģistrēta 2017.gadā. Organizācijas mērķis ir pirotehnikas un ar to saistīto pakalpojumu nozares attīstības veicināšana Latvijā un Eiropā.

Latvijā

Aizritējis Latvijā spēkā esošā banku virspeļņas nodokļa jeb “solidaritātes iemaksas” pirmais ceturksnis. Ar šo jauno nodokli paredzēts stimulēt kreditēšanu – nodokļa summa samazinās atkarībā no banku kreditēšanas aktivitātes. Tomēr bankas joprojām ir pesimistiskas. “nra.lv” aptaujāja vairākus nozares lielākos spēlētājus. Viņi skaidroja, kāpēc netic, ka jaunais likums darbosies tā, kā tas bija iecerēts.

Svarīgākais