NRTP gatavo sabiedrisko raidorganizāciju apvienošanas rīcības plānu

Nacionālā Radio un televīzijas padome (NRTP), kā arī Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas ģenerāldirektori šodien iepazinušies ar padomes sagatavoto sabiedrisko raidorganizāciju apvienošanas rīcības plānu.

NRTP priekšsēdētāja vietniece Dace Buceniece aģentūrai LETA stāstīja, ka šodien prezentēts sabiedriskā mediju apvienošanas sagatavošanās posma rīcības plāns, kas tiks publiskots nākamās nedēļas sākumā, kad ar plānu būs iepazinušās abas sabiedrisko raidorganizāciju valdes.

Buceniece atklāja, ka patlaban projekta līmenī izstrādātajā plānā izdalītas astoņas apakšfunkcijas, kur iekļautas tās funkcijas, kuras jau ir iespējams sākt apvienot. Piemēram, vienotas atalgojuma sistēmas ieviešana un budžetu plānošana.

Katrai no astoņām funkcijām no padomes būs izvirzīts kāds atbildīgais, kā arī tiks noteikts termiņš, līdz kuram izvirzītais uzdevums ir jāveic. Padomes sagatavotais plāns ir vērsts uz pasākumiem, lai lietderīgāk izmantotu resursus un radītu vienotu sistēmu gan lietvedībā, gan grāmatvedībā, gan atalgojumā, stāstīja NRTP priekšsēdētāja vietniece.

Savukārt Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien atbalstīja priekšlikumu Saeimā izveidot darba grupu, kurā risinātu ar sabiedrisko mediju attīstību, tostarp ar Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio apvienošanu saistītus jautājumus, aģentūru LETA informēja Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienestā.

Komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene (JL) vēstīja, ka ir sākta diskusija par Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio apvienošanas nepieciešamību, taču jau vairāku mēnešu garumā nav izdevies panākt vienošanos par konkrētu turpmāko rīcību. Tādēļ Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, kas ir atbildīgā par jaunā Elektronisko mediju likuma virzību, atbalstīja darba grupas izveidi, lai kopīgi ar nozares ekspertiem un politiķiem izstrādātu vīziju par sabiedrisko mediju nākotni.

Komisijas priekšsēdētāja norāda, ka jau aprīlī Eiropas sabiedrisko raidorganizāciju apvienības, NRTP un radio un televīzijas vadītāji nāca klajā ar priekšlikumiem sabiedrisko mediju tālākai attīstībai, tostarp arī apvienojot abus sabiedriskos medijus. "Lai gan vasarā NRTP iepazīstināja komisiju ar audita rezultātiem un skaidroja, ka vēl šogad varētu veikt mediju juridisko apvienošanu, patlaban plāni ir nonākuši strupceļā un, visticamāk, ka nekāda apvienošana līdz 2010.gada 1.janvārim īstenota netiks," uzsvēra Circene.

Sabiedriskie mediji nepārstāv politiskas intereses, bet visas sabiedrības intereses, tādēļ komisija atbalstīja neatkarīgas darba grupas izveidi. Lai rastu visiem pieņemamu risinājumu turpmākai sabiedrisko mediju attīstībai, darba grupā aicināsim piedalīties gan mediju, nevalstisko organizāciju un mediju ekspertu pārstāvjus, gan arī pārstāvjus no Saeimā pārstāvētajām frakcijām.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti uzsver, ka darba grupa kalpos par forumu, kurā ne tikai diskutēt par nozares aktuālajiem jautājumiem, bet arī izstrādāt konkrētus priekšlikumus grozījumiem Elektronisko mediju likumā, ko šodien Saeima apstiprināja pirmajā lasījumā.