Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Latvijā

Labdarības maratons "Dod pieci!" ir noslēdzies

© Publicitātes foto

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" ir noslēdzies, un šogad kopīgiem spēkiem tajā saziedoti 451 189 eiro, ziņo LTV Ziņu dienests.

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti riskam pakļautu bērnu un jauniešu atbalstam.

Šī gada labdarības maratona "Dod pieci!" noslēdzošais viesis bija Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kuram tika uzticēts arī izlaist Latvijas Radio 5 dīdžeju Tomu Grēviņu no stikla studijas,

raksta LETA.

Šogad "Dod pieci!" klausītājiem un atbalstītājiem apmaiņā pret ziedojumu bija iespēja kļūt par unikālu t-kreklu īpašniekiem. Katra krekla dizainu īpaši "Dod pieci!" radīja kāda Latvijā zināma personība un katrs no tiem bija pieejams tikai vienā eksemplārā. Kreklu dizainus veidoja Intars Busulis, "Prāta Vētra", Olga Rajecka, Latvijas Hokeja izlases spēlētāji, Latvijas Basketbola savienība, Mārtiņš Sirmais, "Sudden Lights", Marta Grigale, "KIWIE", Elita Patmalniece, "The Sound Poets", Latvijas Leļļu teātris un citi.

"Dārgākais" krekls, kā autors ir mūziķis "Dambis", tika pārdots par 1000 eiro. Ziedojumos kopā savākti gandrīz 12 tūkstoši eiro.

Vēl līdz Zvaigznes dienai, 2023.gada 6.janvārim, ziedojumu labdarības maratona "Dod pieci!" šī gada tēmai var veikt arī Ziedot.lv, izvēloties projektu "Dod pieci!". Palīdzībai ikviens jaunietis var pieteikties, sazinoties ar organizācijām, kad norādītas labdarības maratona "Dod pieci!" mājaslapā dod.pieci.lv.

Organizācijas, kas ir gatavas īstenot šī gada ziedojuma mērķi: Open Radošais Centrs, Resiliences centrs, Pusaudžu Resursu centrs, Latvijas Samariešu apvienība, Sociālā atbalsta un izglītības centrs, YOU+, Palīdzēsim Viens Otram, Palīdzēsim.lv, Būt brīvai, House of Hope, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija, Mentor Latvia, Laiks Jauniešiem, Esi centrs, Adventure Therapy Latvia, Zvannieku mājas.

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" jau desmito gadu notika īsi pirms Ziemassvētkiem, no 15. līdz 21.decembrim. Šogad labdarības maratona rīkotāji aicināja apmainīt 5 eiro ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Latvijas Radio 5 ēterā, lai palīdzētu riskam pakļautiem jauniešiem.

Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 10 tūkstoši bērnu un jauniešu jeb vidēji viens bērns no katras klases, kurš meklē patvērumu uz ielas, klaiņo, neapmeklē skolu, lieto apreibinošas vielas vai ir soļa attālumā līdz nozieguma izdarīšanai, atgādina Pālēna.