Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Latvijā

Labdarības maratonā "Dod pieci!" saziedotā summa jau pārsniedz 100 000 eiro

© Kaspars Krafts/f64

Sabiedrisko mediju labdarības maratonā "Dod pieci!" līdz svētdienas plkst.18 saziedoti 101 288 eiro, aģentūru LETA informēja Latvijas Radio galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pālēna.

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti riskam pakļautu bērnu un jauniešu atbalstam. Līdz šim brīdim "Dod pieci!" sadarbības organizācijas ir saņēmušas vairāk nekā 60 palīdzības pieteikumus.

Kā informēja Pālēna, jauniešiem nepieciešams gan emocionāls atbalsts, gan profesionāļu palīdzība, lai tiktu galā ar atkarībām, gan ļoti praktiska palīdzība, tostarp droša apmešanās vieta un palīdzība, lai sakārtotu sociālo garantiju jautājumus.

Pēc palīdzības lielākoties vēršas paši jaunieši, bet tiek saņemti arī zvani no vecākiem un pedagogiem. Tas nozīmē, ka starp mums ir cilvēki, kas izvēlas ieraudzīt, secina akcijas rīkotāji.

Līdz ar labdarības maratona "Dod pieci!" startu Doma laukumā sākta arī pasaulē garākā labdarības skriešanas stafete. Tās laikā, iesaistot pēc iespējas vairāk skrējēju, uz skrejceliņa bez apstājas paredzēts noskriet teju 158 stundas. Līdz svētdienas vakaram skrējienā piedalījušies 170 skrējēji.

Kā ziņots, sestdienas vakarā tiešraidē no Zaķusalas izskanēja "Dod pieci!" desmitgades labdarības koncerts, kura laikā bija pieejams tālruņa numurs ziedojumiem.

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad no 15.decembra līdz 21.decembrim aicina palīdzēt riskam pakļautajiem bērniem un jauniešiem. Šī gada labdarības maratona "Dod pieci!" mērķis ir dot iespēju bērniem un jauniešiem ar uzvedības problēmām izrauties no nelabvēlīgas vides un veidot motivētu, drošu, garīgi un fiziski veselīgu nākotni.