Latvijas sabiedrība Ziemassvētkos ir dāsna ziedotāja

© pixabay.com

Šogad Latvijā gandrīz trešdaļa jeb 30% Latvijas iedzīvotāju Ziemassvētkos plāno ziedot naudu vai mantas labdarībai, vienlaikus katrs piektais iedzīvotājs labprāt gribētu veikt kādu ziedojumu, ja būtu pieejami brīvi līdzekļi, aģentūru LETA informēja "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz decembrī veiktās aptaujas rezultātiem.

Aptaujas dati liecina, ka šogad Ziemassvētkos naudu plāno ziedot 17% iedzīvotāju, 13% aptaujāto plāno ziedot mantas, savukārt 2% plāno veikt brīvprātīgo darbu.

Vienlaikus aptaujā noskaidrots, ka aktīvāk ziedot plāno sievietes, tostarp 19% sieviešu plāno ziedot naudu un 17% - mantas, savukārt 15% vīriešu plāno ziedot naudu un 9% - mantas.

Tikmēr labdarības aktivitātēs iesaistīties neplāno 28% aptaujāto, 19% gribētu iesaistīties, ja viņiem būtu pieejami brīvi līdzekļi, bet 16% respondentu par to nav domājuši.

Aptaujas dati arī atklāj, ka 17% aptaujāto labdarībai ziedo ne tikai Ziemassvētku laikā, bet visu gadu.

"Luminor Bank" aptauja veikta 2023.gada decembrī sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat", aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Latvijā

Iepirkšanās internetā ir veids, kā ātri un ērti iegādāties sev nepieciešamās preces un pakalpojumus, turklāt vasarā vajadzība pēc dažādām precēm mājai, dārzam un kādam plānotam atvaļinājumam ir īpaši aktuāla. Taču, neievērojot piesardzību, tas arī ir veids, kā var iekļūt krāpnieku nagos. Luminor bankas krāpšanas novēršanas eksperte Marija Celma dalās ar ieteikumiem, kā iepirkties internetā droši un apdomīgi, lai nekļūtu par krāpnieku upuri.

Svarīgākais