Veterinārārstu biedrība: Lai kontrolētu nelegālos audzētājus, pastiprināti jākontrolē sludinājumi par dzīvnieku tirdzniecību dažādās sludinājumu vietnēs

© Pexels.com

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā turpinās izskatīt trešdien, 13.decembrī.

Līdz trešdienai Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvjiem uzdots precizēt sēdē izskanējušos strīdīgos jautājumus. Sēdē diskusijas galvenokārt radīja jautājums par dzīvnieku audzētāju reģistrēšanu.

ZM darba grupa iesniedza priekšlikumu uzlikt par pienākumu reģistrēties visiem to suņu, kaķu vai sesku īpašniekiem, kuru dzīvnieki nav sterilizēti un kuri tīši vai netīši plāno dzīvnieku pavairot.

Vienlaikus Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāvji norādīja, ka tāda saraksta ieviešana uzliktu tikai papildu slogu Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), kuram šādi reģistrēti audzētāji būtu jākontrolē.

Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāvji arī minēja, lai kontrolētu nelegālos audzētājus, lietderīgāk būtu pastiprināti kontrolēt sludinājumus par dzīvnieku tirdzniecību dažādās sludinājumu vietnēs un sociālajos tīklos. Ja nelegālajiem audzētājiem nebūtu, kur dzīvniekus realizēt, tie netiktu pavairoti.

Tāpat veterinārārsti norādīja, ka totālu sterilizāciju nedrīkst uzlikt par pienākumu, jo jaunākie pētījumi liecina, ka tā ietekmē dzīvnieka dzīves kvalitāti.

Labdarības fonda "Sofi" pārstāve Inese Bāra atzīmēja, ka Latvijā patlaban ir dzīvnieku pārprodukcija un nedrīkst atļaut nekontrolētu dzīvnieku pavairošanu, jo patversmes netiek galā ar esošo dzīvnieku skaitu.

Latvijas Kinoloģiskā federācijas pārstāvji uzsvēra, ka ir jācīnās ar dzīvnieku pavairotājiem nevis audzētajiem, savukārt tās aizsardzības normas, kas attiecas uz audzētājiem, jāpārnes uz Ciltsdarbu likumu. Patversmēs galvenā problēma ir tieši bežšķirnes dzīvnieki.

Dzīvnieku aizsardzības biedrības pārstāvji arī uzsvēra, ka nepiekritīs grozījumiem regulējumā, ja netiks iekļauta arī atbilstoša audzētavu kontrole. Organizācijas pārstāvji uzsvēra, ka ir nepieciešams līdz ar augstāku prasību uzlikšanu dzīvnieku glābējiem, tādus pašus standartus noteikt dzīvnieku audzētājiem, kuriem nav noteiktas dzīvnieku labturības prasības.

ZM uz nākamo sēdi jāsagatavo atbildes, kā tiek plānota audzētāju reģistrēšana un kā tiek definēts audzētājs. Tāpat deputātus interesēja, cik noderīga būs reģistrēšanās pienākuma ieviešana, kādi paredzēti sodi, vai kā šāda reģistra ieviešana apturētu nekontrolētu dzīvnieku pavairošanu.

Svarīgākais