2024. gadā būs jauns nodoklis, kas "pārsteigs" Latvijas iedzīvotājus

© Vladislavs Proškins/F64

TV24 raidījumā “Ziņu top” viesojās Saeimas deputāts, frakcijas “Apvienotais saraksts” priekšsēdētājs Edgars Tavars, ka skaidroja par nodokļu izmaiņām nākamgad, kas skars Latvijas iedzīvotājus.

Viņš ir norāda, ka bažas rada šķietami nevainīgs nodoklis - dabas resursu nodoklis, kas, viņaprāt, varētu radīt pārsteigumu daudziem iedzīvotājiem. Piemēram, ir plānots ieviest dabas resursu nodokli par apģērbu.

Deputāts arī pastāsta, ka ir plānots ieviest īpaši lielu un jaunu nodokli par mitrajām salvetēm - 12,2 eiro par vienu kilogramu. Tas nozīmē, ka, piemēram, ja jaunai ģimenei zīdaiņa kopšanai ir nepieciešams nopirkt kilograma vai divu kilogramu mitro salvešu paku, tad viņiem būs jāmaksā 24 eiro nodoklis par šo paku. Šādas salvetes tiek plaši izmantotas arī vecu un slimu cilvēku aprūpē.

Latvijā

Mēs nebijām tikušies gadiem. Jānis pēc aktīvās politikas posma dzīvoja diezgan savrupi, dienas dalot ar meitu Madaru un sievu Baibu. Kad uzzināju traģisko vēsti par Jāņa bojāeju, sirdī iedzēla senas atmiņas kā dadža pogaļas, un es nodomāju: kādam ir jābūt izmisumam, lai izvēlētos nāvi, nevis iespējamu izeju no šķietamas bezizejas?... Jānis, kuru ieraudzīju atvadu brīdī, atbildi nesniedza. Jānis Straume, savulaik kaismīgs un principiāls politiķis, vienlaikus – mazliet sentimentāls, sevī vērsts vienpatis ar latvieša dvēseli.

Svarīgākais