Šodien notiks ikgadējais Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens

© f64.lv, Annija Meikšāne

Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējienā šodien vāks līdzekļus programmai "Care Mobile", kas nodrošina bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem, informē Rīgas Starptautiskā Rotari kluba pārstāvis Kārlis Bankovičs.

Lai piedalītos pasākumā, jāiegādājas biļete, kas nodrošina arīdzan ar Ziemassvētku vecīša tērpu. Pulcēšanās Doma laukumā notiks no plkst.13, savukārt skrējienam starts tiks dots plkst.15. Biļetes uz pasākumu var iegādāties tīmekļvietnē "santafunrun.lv".

Bankovičs norāda, ka Ziemassvētku vecīšu skrējiens notiek kopš 2008.gada. Pērn labdarības skrējienā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku. Rīgas Starptautiskā Rotari kluba pārstāvis atzīmē, ka savāktie līdzekļi izlietoti atbalstot dažādas organizācijas Latvijā. Šogad līdzekļi tiks novirzīti organizācijas "Ronald McDonald House Charities Latvija" (RMHC Latvija) bērnu programmai "Care Mobile".

Bankovičs klāsta, ka daudziem bērniem un pusaudžiem, kuri dzīvo lauku reģionos, nav pieejami kvalificēti medicīnas speciālisti tuvu viņu mājām. Lai apmeklētu medicīnas speciālistu, ģimenei jāmēro liels attālums līdz Rīgai, daudzām ģimenēm trūkst līdzekļu šādu braucienu veikšanai.

Bērnu programma "Care Mobile" šogad deviņu mēnešu laikā ir sniegusi vairāk nekā 4000 bezmaksas medicīniskās konsultācijas 3300 bērniem 40 dažādās vietās Latvijas lauku reģionos un 303 medicīniskās konsultācijas 212 ukraiņu bērniem, kuri uzturas Latvijā. Tāpat RMHC Latvija sniedz medicīnisko aprūpi arī iedzīvotājiem Ukrainā. Deviņu mēnešu laikā dažādās Ukrainas vietās sniegta medicīniskā palīdzība 14 610 pacientiem.

Latvijā

Kaļot nākotnes plānus par mājokļa iegādi ar hipotekārā kredīta atbalstu, bieži rodas daudz jautājumu. Kā zināt, kāda būs maksimālā kredīta summa, ko iespējams saņemt, un kā tā tiek aprēķināta? Atbildes uz šiem bieži uzdotiem jautājumiem skaidro Luminor bankas mājokļu kreditēšanas vadītājs Kaspars Sausais.

Svarīgākais