Svētdiena, 3.marts

redeem Marts, Tālavs, Tālis

arrow_right_alt Latvijā

Braukšanas apstākļi pa valsts autoceļiem Vidzemē un Latgalē ir apgrūtināti

© Kaspars KRAFTS, MN

Šodien uz plkst. 16.30 braukšanas apstākļi pa valsts autoceļiem Vidzemē un Latgalē un vietām arī Kurzemē ir apgrūtināti. Daudzviet turpinās snigšana un autoceļu uzturētāji ir veikuši ceļu tīrīšanu un kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem. Lai turpinātu uzlabot braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 90 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

· Vidzemes šoseja (A2) no Vangažiem līdz Veclaicenei;

· Valmieras šoseja (A3) visā posmā;

· Daugavpils šosejas (A6) no Skrīveriem līdz Paterniekiem;

· Liepājas šoseja (A9) no Blīdenes līdz Skrundai;

· Ventspils šoseja (A10) no Strazdes līdz Usmai;

· autoceļš Jēkabpils-Rēzekne-Ludza-Krievijas robeža (Terehova) (A12) visā posmā;

· autoceļš Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža (Medumi) (A13) visā posmā;

· Daugavpils apvedceļš (A14) visā posmā;

· Rēzeknes apvedceļš (A15) visā posmā;

· valsts reģionālais autoceļš Tīnūži-Koknese (P80) no Skrīveru pagrieziena līdz Koknesei.

Meteorologi prognozē, ka dienas laikā valsts turpināsies stipra snigšana . Autoceļi būs sniegoti, snigšanas un puteņa laikā arī redzamība būs pasliktināta.

Atgādinām, ka snigšanas laikā sniega kārta veidojas atkārtoti, tāpēc aicinām plānot papildu laiku ceļā. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākumā strādājot uz galvenās, tad reģionālās un pēc tam uz vietējās nozīmes autoceļiem. Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci.

Aicinām informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.