Paplašina robežsardzes pilnvaras īpašā robežapsardzības režīma laikā

© Dmitrijs Suļžics/MN

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Latvijas Republikas valsts robežas likumā, paplašinot robežsardzes pilnvaras īpašā robežapsardzības režīma laikā.

Noteikts, ka šāds režīms būs viens no gadījumiem, kad robežsardzes atbildīgās amatpersonas būs tiesīgas arī atteikt speciālās terminētās caurlaides izsniegšanu vai izsniegt to uz īsāku laiku, nekā norādīts iesniegumā par terminētās caurlaides izsniegšanu attiecīgajā pierobežas joslā vai patrulēšanas joslā.

Tāpat paplašinātas valdības pilnvaras šāda režīma apstākļos noteikt amatpersonu tiesības pamatotu aizdomu gadījumā apturēt transportlīdzekļus un veikt to apskati, pieprasīt personai personu apliecinošus dokumentu, kā arī pieprasīt informāciju un dokumentus, lai pārliecinātos par personas atrašanās tiesiskumu Latvijā.

Tāpat īpašā režīma laikā valdība varēs noteikt tiesības attiecīgajām amatpersonām aizturēt personu, par kuru pastāvēs pamatotas aizdomas, ka tā nelikumīgi šķērsojusi valsts robežu vai ka tā veikusi personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai, vai ka tā nodrošinājusi iespēju personai nelikumīgi uzturēties Latvijā.