Par 14.Saeimas atlaišanas referendumu parakstījušies 30 tūkstoši cilvēku

© f64.lv, Kaspars Krafts

Par 14.Saeimas atlaišanas referenduma ierosināšanu parakstījušies 30 000 cilvēku, liecina portālā "Latvija.lv" publicētā informācija.

Pēdējās dienās parakstīšanās temps portālā samazinājies līdz apmēram dažiem simtiem atbalstītāju dienā.

Parakstīties par iniciatīvu balsstiesīgie Latvijas iedzīvotāji var arī klātienē dzīvesvietas deklarēšanas vietās pašvaldībās, bāriņtiesās, kas veic notariālas darbības, novados pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja, kā arī Latvijas vēstniecībās ārvalstīs, kur veic notariālās darbības.

Parakstu vākšana sākās 10.novembrī un kopumā tā varēs ilgt vienu gadu. Lai parakstu vākšanu varētu uzskatīt par sekmīgu un varētu rīkotu tautas nobalsošanu par 14.Saeimas atsaukšanu, par iniciatīvu jāparakstās vismaz 10% no balsstiesīgajiem iedzīvotājiem jeb 154 241 Latvijas pilsonim, kas sasniedzis 18 gadu vecumu.

Kā ziņots, parakstu vākšana referenduma sarīkošanai sākusies pēc astoņu dažādu politisko spēku iniciatīvām. Sagaidot 14.Saeimas darba pirmā gada jubileju, ar pieteikumiem parakstu vākšanai par tās atsaukšanas ierosināšanu uz Centrālo vēlēšanu komisiju steidzās partijas "Latvija pirmajā vietā", "Stabilitātei", "Tautas varas spēks", "Suverēnā vara", "Tautas kalpi Latvijai", "Apvienība Jaunlatvieši" un partiju apvienības "Pamats-LV" un "Jaunā saskaņa".

Partija "Saskaņa" arī izplatījusi aicinājumu parakstīties par pašreizējas Saeimas atlaišanu.

Svarīgākais