Augļkopji ES atbalstam var pieteikties līdz 21.novembrim, lopkopji līdz 1.decembrim

© Dmitrijs Suļžics/f64

Trešdien, 22.novembrī, Lauku atbalsta dienests (LAD) rīkos tiešsaistes semināru par Eiropas Savienības (ES) ārkārtas atbalstu piena un gaļas liellopu, aitu, kazu un zirgu audzēšanas nozarē, liecina LAD publicētā informācija.

LAD pārstāvji seminārā stāstīs par ES ārkārtas atbalsta saņemšanas nosacījumiem lopkopības saimniecībām un kritērijiem šī atbalsta saņemšanai.

Seminārs notiks no plkst.10 līdz 11 LAD "Youtube" kanālā.

LAD aicina jautājumus jau iepriekš nosūtīt uz "prese@lad.gov.lv". Seminārā laikā dalībniekiem būs iespēja jautājumus uzdot arī Youtube" tērzēšanas logā.

Jau ziņots, ka no ES ārkārtas atbalsta lauksaimniecībai 6,797 miljonu apmērā, 3,012 miljoni novirzīti šī gada salu un salnu nodarīto zaudējumu segšanai augļu un ogu nozarē, bet atlikušais finansējums - piena lopkopības, gaļas liellopu, aitu, kazu un zirgu nozarēm, lai saimniecībām daļēji segtu lopbarības iegādes izmaksas.

Augļkopji atbalstam var pieteikties līdz 21.novembrim, savukārt lopkopji - līdz 1.decembrim

Ārkārtas atbalsts ir jāizmaksā līdz 2024.gada 31.janvārim.

Latvijā

Augstākā tiesa (AT) atstājusi negrozītu spriedumu, ar kuru vīrietim par gredzena kontrabandu gandrīz 100 000 eiro vērtībā piespriests nosacīts cietumsods uz vienu gadu, kā arī uz diviem gadiem atņemtas tiesības veikt starptautiskus preču pārvadājumus.