Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Latvijā

Latvijas ausgtākajos torņos pacelti valsts karogi

© Ģirts Ozoliņš/MN

Valsts svētku nedēļā augstākajos sakaru torņos ir pacelti Latvijas karogi un, ja laika apstākļi ļaus, karogi 15 torņos plīvos līdz 21.novembrim, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) pārstāvji.

Vienlaikus valsts un Eiropas Savienības augstākajā karoga mastā Rīgā, Zaķusalā, karogs tiks pacelts sestdienas, 18.novembra, rītā. Televīzijas tornī 18.novembrī karogs tiks pacelts plkst.8 līdz ar saullēktu un plīvos līdz saules rietam.

LVRTC pārstāvji norāda, ka patlaban karogi plīvo Valmieras, Daugavpils, Liepājas, Cesvaines, Ventspils, Rēzeknes un Tukuma torņos, kā arī torņos un mastos Siguldā, Viļānos, Preiļos, Līvānos, Viesītē un Jelgavā. Rīgā karogs pacelts vienīgajā pilsētas vēsturiskajā centrā esošajā sakaru tornī, kas atrodas Ērgļu ielā.

Karogu pacelšana kļuvusi par tradīciju, ko LVRTC īsteno 18.novembrī un 4.maijā. Tradīcija sākās 2014.gadā, kad pirmo reizi Zaķusalas televīzijas tornī - 368 metru augstumā - tika pacelts trīs reiz sešus metrus liels valsts karogs. Četrus gadus vēlāk LVRTC aprīkoja ar karoga mastiem un izgaismojumu arī citus augstākos sakaru torņus.

LVRTC atzīmē, ka karogi Latvijas sakaru torņos ir gan svētku rota, kas redzama iedzīvotājiem arī lielā attālumā, gan atgādinājums par LVRTC sakaru infrastruktūras nozīmi brīvas informācijas pieejamībā, informācijas sabiedrības veidošanā un stiprināšanā, kas ir neatņemama demokrātiskas un suverēnas valsts pamatvērtība