Sestdiena, 24.februāris

redeem Diāna, Dina, Dins

arrow_right_alt Latvijā

PMLP atgādina: Krievijas Federācijas pilsoņiem līdz 30.novembrim ir jāiesniedz dokumenti; ja dokumenti netiks iesniegti, valsts būs jāatstāj

© Dmitrijs Suļžics/MN

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) atgādina, ka Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuri līdz 1. septembrim nebija iesnieguši dokumentus Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieteikšanai vai nebija veikuši pieteikšanos atkārtotai valsts valodas pārbaudei, vēl līdz 30. novembrim ir iespēja iesniegt dokumentus uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai.

Ja šīs personas nebūs iesniegušas Pārvaldē dokumentus, lai turpinātu likumīgi uzturēties valstī, tām Latvijas Republikas teritorija būs jāatstāj.

“Atkārtoti aicinām neatlikt konsultēšanos ar Pārvaldes ekspertiem un dokumentu iesniegšanu uz pēdējo mirkli. Ja līdz 30. novembrim dokumenti netiks iesniegti, personas uzturēšanās Latvijas Republikā kļūs nelikumīga,” uzsver Pārvaldes priekšniece Maira Roze.

Svarīgi ņemt vērā, ka dokumentus iespējams iesniegt, ja uz personu attiecas likums “Par Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusu Latvijas Republikā” vai kāds no Imigrācijas likumā noteiktajiem pamatiem termiņuzturēšanās atļaujas vai pastāvīgās uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai.