Valsts svētkos salūtu rīkos vien divas pilsētas

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Valsts svētkos salūtus rīkos vien Ogrē un Ventspilī, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Svētku uguņošana plkst.19 notiks Ogrē Daugavas krastā pie "Ogres bākas". Salūtu arī šogad nodrošinās SIA "Aldi", kas pašvaldībai izmaksās 3000 eiro, stāsta Ogres novada pašvaldības pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs.

Ventspilī svētku uguņošanu varēs vērot plkst.20.30 Lielajā laukumā. Kā informē Ventspils Kultūras centrs, svētku uguņošanas priekšnesumu Ventspilī nodrošinās SIA "International Fireworks Design" un kopējie uguņošanas izdevumi ir 17 880 eiro.

Savukārt citviet Latvijā būs dažādas izgaismotas vides instalācijas, multimediāli lāzeru uzvedumi un gaismas akcijas.

Rīgā svētku dalībnieki no plkst.18-23 varēs vērot objektu grupu "Gaismas upe" gar Pilsētas kanālu - gaismas objekti "Zvaigžņu strauts" un "Uguns stabi" ar latvju rakstiem Bastejkalnā, "Gaismas tilti" uz trīs tiltiem pār Pilsētas kanālu (Bastejkalna, Brīvības ielas, operas), uguns objekti "Plūstošie raksti" un uguns objekti no projekta "Teragnia".

Arkādijas parkā no plkst.19-23 varēs vērot audiovizuālo vides instalāciju "Gaismas pieskāriens". Plkst.20.10 būs skatāms multimediāls lāzeru uzvedums virs Brīvības pieminekļa ar atkārtojumiem.

Daugavpilī, Vienības laukumā plkst.17 kā veltījums Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienai izskanēs Latvijas valsts himna "Dievs, svētī Latviju" un lāzeršova instalācija.

Jelgavā no plkst.17 uz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa varēs skatīties 3D multimediālais stāstu "Jelgava - Zemgales zvaigzne".

Jēkabpilī Kena parka estrādē no plkst.17 būs skatāma vides instalācija "Par saules pielieto pilsētu pie upes…".

Jūrmalā no plkst.15.30 no Lielupes tilta līdz Ķemeriem un Jomas ielā veidos "Gaismas ceļu".

Ropažos no plkst.18 būs skatāms gaismas, skaņas un video uzvedums "Staro Ropaži".

Kuldīgā no plkst.17 līdz 22 Latvijas karoga krāsās izgaismos Ventas rumbu.

Iestājoties tumsai, krastmalā pie Aizkraukles kultūras centra būs skatāma audiovizuāla gaismas instalācija "Zvaigžņu raksti".

Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā plkst.19.30 iedzīvotāji aicināti uz uguns šovu "Gaisma vieno…".

Smiltenes Vecā parka estrādē plkst.19 notiks gaismas akcija "Mana spēka zīme".

Svarīgākais