Veselības ministrs atzīst nepieciešamību stiprināt atbalstu pēcdzemdību periodā, taču konkrētu ideju pagaidām nav

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) atzīst nepieciešamību pēc emocionālā atbalsta pasākumiem sievietēm pēcdzemdību periodā.

Ministrs aģentūrai LETA skaidroja, ka nereti kāds notikums liek iestādēm un speciālistiem izvērtēt līdz šim iedzīvotājiem pieejamos pasākumus. Šajā gadījumā tas bijis pazudušās Annas Jansones gadījums, kuras četrus mēnešus vecā meitiņa bez dzīvības pazīmēm tika atrasta mežā novietotā automašīnā. Rezultātā jautājums par atbalsta pasākumiem pēcdzemdību periodā ir aizgājis "augstās" diskusijās.

Šobrīd nekādas konkrētas ieceres nav izskanējušas, taču Abu Meri piekrīt, ka noteikti būtu jādomā par to, kā varētu stiprināt atbalstu. Piemēram, tie varētu būt ginekologi vai kādi atbalsta kabineti, kur sievietēm būtu pieejams tās pašas vecmātes, kas bijusi grūtniecības laikā, atbalsts, novērojot sievieti pēcdzemdību periodā. Viņš uzsvēra, ka liela loma ir arī ģimenes ārstiem, jo tie sniedz informāciju, kā arī ģimenes locekļiem, pievēršot uzmanību tam, kā sieviete jūtas pēc dzemdībām.

"Šobrīd mēs vienkārši mēģināsim saprast, kā labāk. Protams, ir jārunā ar ginekologiem un dzemdību speciālistiem, psihiatriem, ģimenes ārstiem, lai atrastu veidu, kā un kur varēsim [veikt kādus uzlabojumus]," sacīja Abu Meri.

Jau ziņots, ka jautājumi par pēcdzemdību depresiju kļuva aktuāli pēc Jansones pazušanas.

1989.gadā dzimusī Jansone ar šogad pasaulē nākušo meitu Luīzi Evertovsku 1.novembra rītā ap plkst.9 izgāja no savas dzīves vietas Rīgā, Pētersalas ielā.

Saņemot informāciju par mātes un meitas bezvēsts prombūtni, policija nekavējoties personas izsludināja meklēšanā un sāka plašus meklēšanas pasākumus.

Tajā pašā dienā pārbaudītas adreses, kur sieviete ar bērnu varētu uzturēties, kā arī pārmeklēta apkārtne. Policisti noskaidroja, ka 1.novembra rītā sieviete ar bērnu pametusi savu dzīvesvietu ar nomas automašīnu.

2.novembrī, turpinot meklēšanas pasākumus, meža masīvā Jelgavas novadā, Valgundes pagastā policijas darbinieki atrada minēto nomas automašīnu "Toyota Corolla", kuras salonā atradās miris minētais zīdainis. Pašlaik turpinās sievietes meklēšana.

Svarīgākais