Kāds ir sliktākais gada mēnesis Latvijā, kad meklēt darbu?

© Vladislavs Proškins/F64

Salīdzinot ar gada sākumu, reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā ir pazeminājies par 0,8 procentpunktiem - no 6,1% gada sākumā līdz 5,3% 31.oktobrī, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) publicētie dati.

Bezdarba samazinājums ir gan sezonalitātes, gan iedzīvotāju ekonomiskās aktivitātes pieauguma ietekmē, atzīmē NVA.

Saskaņā ar NVA datiem, viszemākais reģistrētā bezdarba līmenis oktobra beigās bija Rīgas un Pierīgas statistiskajā reģionā - 4,1%, kā arī Rīgas pilsētā - 4,2%, aiz tiem seko Zemgales reģions - 4,8%, Kurzemes reģions - 5,3% un Vidzemes reģions - 5,4%.

Savukārt augstākais reģistrētā bezdarba līmenis joprojām ir Latgales reģionā - 10,5%. Lai gan Latgalē ir valstī augstākais reģistrētā bezdarba līmenis, tas turpina kristies katru mēnesi. Salīdzinājumā ar gada sākumu Latgales reģionā reģistrētā bezdarba līmenis samazinājies par 2,3 procentpunktiem.

Darbā NVA reģistrētie klienti lielākā skaitā iekārtojas pārsvarā pavasara mēnešos - martā, aprīlī un maijā, kā arī augustā un septembrī. Vismazākā skaitā reģistrētie bezdarbnieki darbā iekārtojas decembra mēnesī.

Latvijā

Latvijā šogad maijā reģistrētas 260 580 kādam kibertelpas apdraudējumam pakļautas unikālās IP adreses, kas ir par 14,3% vairāk nekā 2023.gada maijā, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Svarīgākais