Bijušais Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, tagad Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja biedrs Māris Sprindžuks raidījumā "Naudas cena" pastāsta par valdības darbu.
"Es 9 mēnešus biju ministrs. Vislielākais šoks bija par veidu, kā strādā valdība. Pirmkārt, valdība strādā vienu reizi nedēļā. Tas nav nevienā likumā rakstīts. Mēs varam strādāt četras, piecas dienas nedēļā. Bet valdība sanāk tikai otrdienās. Pirmdienās notiek koalīcijas sēde, kurā spriež, kādus jautājums likt valdības sēdes kārtībā. Tāda foruma, "pratā vētra", ko darīt, piemēram, lai celtu izglītības kvalitāti, kā to panākt - vispār nav. Līdz ar to katrs ministrs "mauc to vagu" kā prot. Pilnīgs separātisms [cilvēku grupas vēlme nošķirties, norobežoties no pārējiem valsts iedzīvotājiem]. Gadu no gada ministri satiekas valdības sēdēs, katrs noziņo to, ko ministrijas ierēdņi viņam sagatavojuši un gada beigās mēģina "izsist" budžetu nākamajam gadam. Tik prasti," tā M. Sprindžuks.
Viņš turpina: "Šobrīd ir budžeta periods, kurā mēs iezīmējam, ko mēs nākošgad gribam izdarīt. Bet šajā brīdī politiskajā dienaskārtībā ieliek partnerattiecību jautājumus, Stambulas konvenciju. Mana spekulācija - lai mazāk notiktu diskusijas par budžetu, ielaižam ēterā kaut kādu troksni, jo tad budžets izies vieglāk. Un neviens neuzplīsies ar "stulbiem" jautājumiem."