Dzērājšoferim par satiksmes negadījuma izraisīšana ar letālām sekām piespriež ilgstošu cietumsodu

© pixabay.com

Rīgas rajona tiesa kādam autovadītājam par velosipēdista sabraukšanu Salaspilī piespriedusi desmit gadus cietumā, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Tāpat tiesa nolēma atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz desmit gadiem.

Šādu sodu apsūdzētajam minētajā apmērā tiesas debatēs lūdza piespriest arī valsts apsūdzības uzturētājs.

Šogad 18.februārī Salaspilī, Miera ielā, apsūdzētais vīrietis ar automašīnu "BMW" neņēma vērā noteikto braukšanas ātruma ierobežojumu. Tur maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums ir 50 km/h, lai gan vīrietis brauca ar ātrumu 71 km/h.

Pirms cita transportlīdzekļa apdzīšanas manevra sākšanas apsūdzētais nepārliecinājās par ceļu satiksmes drošību un iebrauca pretējā joslā, kur ietriecās velosipēdā.

Traģiskajā ceļu satiksmes negadījumā gāja bojā pretim braucošā velosipēda vadītājs.

Apsūdzētais nedarīja visu iespējamo, lai cietušajam sniegtu pirmo palīdzību, neizsauca neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un no notikuma vietas aizgāja.

Pirmstiesas kriminālprocesā noskaidrots, ka apsūdzētais vīrietis transportlīdzekli vadīja, atrodoties 1,5 promiļu reibumā.

Apsūdzētais spriedumu varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.