Kā Latvijas iedzīvotāji uzkrāj naudu bērnu nākotnei?

© pixabay.com

Uzkrājumus bērna nākotnei 33% vecāku veido bankas kontā, bet 10% - skaidrā naudā, aģentūru LETA informēja dzīvības apdrošināšanas sabiedrības "Compensa Life" pārstāvji, atsaucoties uz veikto aptauju.

Uz jautājumu, kā tiek veidots uzkrājums bērna nākotnei, 10% respondentu atbildējuši, ka uzkrāj skaidrā naudā, 10% uzkrāj bankas kontā, 16% - speciāli bērnam izveidotā bankas kontā, bet 7% - krājkontā.

Uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā, kas ļauj ilgtermiņā ne tikai uzkrāt ar procentiem, bet ik gadu saņemt valsts nodokļu atvieglojumus, iegulda 10% aptaujāto. Vēl 7% respondentu iegulda nekustamajā īpašumā, bet 1% bērna nākotnei izvēlas investēt finanšu tirgos.

Kopumā aptaujas dati parāda, ka krāšana bērna nākotnei vecākiem ir būtiska prioritāte. Teju trešdaļa jeb 27% aptaujāto jau veic šādu uzkrājumu, bet vēl tik pat daudzi to gatavojas darīt tuvākajā nākotnē.

Tikmēr 30% aptaujāto gribētu uzkrāt, bet diemžēl šobrīd un tuvākā nākotnē to nevar atļauties. Tikai 10% aptaujāto atzīst - bērna nākotnei nekrāj un arī neplāno to darīt, bet 8% par to vispār nav domājuši.

"Compensa Life" aptauja rāda, ka lielākā daļa jeb 32% vecāku uzkrājumam vienam bērnam gatavi atvēlēt līdz 30 eiro mēnesī, 27% piemērota summa liktos 50 eiro mēnesī, bet 11% šim mērķim veltītu 50-100 eiro. Vairāk par 100 eiro mēnesī bērna uzkrājumam gatavi ieguldīt vien 4% aptaujāto vecāku.

Aptauju veica socioloģisko pētījumu firma "Solid Data" 2023.gada septembrī. Aptaujāti 1004 iedzīvotāji.

Latvijā

Ziemassvētki tradicionāli ir laiks, kad būtiski palielinās ikdienas tēriņi, cilvēki biežāk iegādājās dāvanas, svētku rotājumus un īpašus ēdienus svētku galdam. Turklāt, neskatoties uz dažādu preču un pakalpojumu cenu pieaugumu pēdējos gados, vairāk nekā trešdaļa jeb 37% iedzīvotāju šogad svētku dāvanām un svinībām plāno tērēt tikpat cik pērn, liecina Luminor bankas veiktā aptauja.

Svarīgākais