Tiek vākti paraksti Izglītības un zinātnes ministrijas nosaukuma maiņai

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" tiek vākti paraksti par sporta iekļaušanu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) nosaukumā.

Kā skaidro iniciatīvas autors Renārs Krīgers, šobrīd par sportu atbildīgā ministrija ir IZM, kuras pārraudzībā ir Sporta departaments. Vienlaikus neesot saprotams, kāpēc valstī atbildīgās ministrijas nosaukums sevī ietver tikai izglītību un zinātni.

"Kultūrai ir sava ministrijai, taču sports ir atstāts novārtā ar atsevišķu departamentu bez sava vārda ministrijas nosaukumā. Vai tiešām sports sniedz mazāku ieguldījumu Latvijas sabiedrības attīstībā un vārda nešanā pasaulē, salīdzinot ar kultūru un zinātni?" neizpratnē vaicā Krīgers.

Viņš piedāvā IZM nosaukumā iekļaut arī sportu, lai turpmāk ministrijas nosaukumus būtu Izglītības, zinātnes un sporta ministrija.

Šāds risinājums neprasīs lielus finansiālos ieguldījumus, taču izvirzīs sportu priekšplānā, un arī politiskā līmenī tas nozīmēs, ka ministru un ierēdņu atbildība ietver arī rūpes par sportu, uzskata iniciatīvas autors.

Viņš arī pārliecināts, ka nosaukuma izmaiņa "parādīs cieņu Latvijas izcilajai sporta nozarei", stiprinās atbildīgā ministra un ierēdņu mandātu un atbildību par sportu, kā arī vairos sapratni sabiedrībā.

Latvijā

Pēc tam, kad Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempiona titulu izcīnījušais liepājnieks Kristaps Porziņģis atgriezīsies mājās, Liepājas pašvaldība rīkos svinības, aģentūrai LETA atzina pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.