Citskovskis: Uzticēšanās publiskajai pārvaldei Latvijā ir zemāka nekā vidēji ES

© f64.lv, Vladislavs Proškins

Uzticēšanās publiskajai pārvaldei Latvijā ir zemāka nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), tādēļ ir daudz jādara ar maziem ikdienas darbiem, lai vairotu sabiedrības uzticēšanos, starptautiskajā konferencē "VID 30. Transformācija un ilgtspēja", sacīja Valsts kancelejas (VK) direktors Jānis Citskovskis.

Eiropas Komisija ir analizējusi izaicinājumus, ar ko saskaras valsts pārvaldes, tostarp digitalizācija, demogrāfiskās pārmaiņas, starpnozaru izaicinājumi, klimata pārmaiņas un pieaugoši izdevumi.

Citskovskis norādīja, ka ir jāveido vienota un efektīva valsts pārvalde, jāpievērš uzmanība cilvēkresursu attīstībai, politikas un regulējumu kvalitātei, tāpat arī nepieciešama atbalsta funkciju centralizācija, vieda darba vide, kā arī inovāciju attīstība.

Vienlaikus akcentējot dažādas krīzes pēdējos gados, Citskovskis sacīja, ka "mums jāņem visas šīs krīzes, kuras viena otru papildina".

Tostarp jāspēj reaģēt ne tikai uz krīzēm, bet arī jāspēj izmainīt nākotne. "Valsts pārvaldei jāspēj sagatavoties un veidot nākotni," sacīja VK direktors.

Atzīmējot VID pastāvēšanas 30.gadadienu, šodien Rīgā notiek starptautiska konference "VID 30. Transformācija un ilgtspēja".

Konference veltīta pašlaik būtiskākajiem nodokļu administrācijas attīstības jautājumiem - izcilas klientu pieredzes veidošanai, drošības izaicinājumiem un iespējām, ko paver mūsdienīga un efektīva datu apstrāde un analīze.

Latvijā

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 4,4% salīdzinājumā ar 2023.gada attiecīgo periodu, veidojot 1,415 miljonus, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.