Aptauja: cik daudzi Latvijas iedzīvotāji šodien atzīmēs Halovīnu?

© pexels.com

16% Latvijas iedzīvotāju šodien, 31.oktobrī, atzīmēs Halovīnu, liecina interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma "Gemius" veiktā aptauja.

Veicot Latvijas interneta lietotāju aptauju, noskaidrots, ka Halovīna pasākumos iesaistīsies 16% aptaujāto - paši vai kopā ar ģimeni. Tikmēr 77% aptaujāto norāda, ka šos svētkus šogad nesvinēs, bet 7% respondentu vēl nav izlēmuši, vai iesaistīsies Holovīna aktivitātēs.

No aptaujātajiem, kas svētkus plāno svinēt, 44% piekops Halovīnu tradīcijas - vilks maskas vai tērpus un dosies pie kaimiņiem diedelēt saldumus. Vēl 40% norādījuši, ka rotās savu mājokli, bet 33% respondentu norāda, ka svētkus svinēs viņu bērni, iesaistoties aktivitātēs izglītības iestādēs vai vakarā dodoties diedelēt saldumus.

Tikmēr 32% no svētku svinētājiem apmeklēs Halovīnam veltītus pasākumus, bet 18% paši rīkos vai apmeklēs svinības ar ģimeni vai draugiem. Kā citus atzīmēšanas veidus respondenti norādījuši arī saldumu sagatavošanu bērniem, kas viņus apciemos, ķirbju grebšanu, ķirbju zupas vārīšanu, masku gatavošanu bērniem, kā arī savu svētku - dzimšanas vai vārda dienas - svinēšanu Halovīna dienā.

Aptaujā noskaidroti arī biežākie iemesli, kas aptaujātos attur no Halovīnu atzīmēšanas. Visbiežāk respondenti norādījuši, ka neuzskata tos par svētkiem - to atzīmējuši 49% no tiem, kas svētkus šogad nesvinēs.

Vēl 45% atzīmējuši, ka Halovīna tradīcijas viņiem nešķiet saistošas, bet 31% no nesvinētājiem atzīst, ka ne viņu, ne paziņu ģimenēs neviens šos svētkus nesvin. Tikmēr 6% nejūtas pietiekami informēti par šo svētku tradīcijām, bet kā citus iemeslus aptaujas dalībnieki, kas svētkus neatzīmēs, norādījuši, ka uzskata tos par ārzemju svētkiem, šie svētki nepatīk vai uzskata tos par ļauno garu piesaukšanu, tos svinēt attur reliģiskie uzskati, viņi veļu laikā piemin aizgājušos tuviniekus, bet kāds aptaujas dalībnieks svētkus nesvinēs, jo viņa dārzā šogad nav izauguši ķirbji.

Aptaujā piedalījās 2064 Latvijas interneta lietotāju. Aptauja veikta, izmantojot interneta aptauju "gemiusAdHoc" ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem.