Svētdiena, 19.maijs

redeem Lita, Sibilla, Teika

arrow_right_alt Latvijā

Latvijā tiek atklāta slēpošanas sezona; Madoniešiem izdevies saglabāt pērno sniegu

© MN

Sporta un atpūtas bāzē „Smeceres sils” šonedēļ uzsākti darbi, lai noņemtu pārsegumu iepriekšējās ziemās saglabātajam sniegam un jau šajā nedēļas nogalē varētu sākt slēpošanas sezonu, trešdien vēstīja 360TV „ZIŅneši”. No trīs gadus glabātā sniega tiek novāktas skaidas un zem tām iekonservētais sniegs tiks izmantots ap puskilometru garas trases izveidošanai, tā „ZIŅnešiem” skaidroja „Smeceres sils” vadītājs Gunārs Ikaunieks.

"Viņš pārdzīvoja trīs vasaras, arī šos apstākļus. Protams, būtu neliels mīnuss, kā bija paredzēts prognozēs, būtu vēl labāk. Prognoze ir mainījusies, bet process ir paveikts. Neliels aplītis tiks sagatavots slēpotājiem. Domāju, ka tie būs 400 - 500 metri. Ja pieprasījums būs ļoti liels, būs jāpadomā par laiku sadalījumu treniņgrupām, lai nav tā, ka nav vietas uz trases, bet kopumā trase būs publiski pieejama visiem," norādīja G. Ikaunieks.
Madonas bāze šogad būs pirmā vieta Latvijā, kas uzsāks slēpošanas sezonu. Sniegs tiks klāts blakus mežam, neskarot asfalta segumu, lai tie, kuri vēl vēlas, var turpināt treniņus ar rollerslēpēm.
360TV „Ziņneši” jau vēstīja, ka sporta un atpūtas bāze „Smeceres sils” sniegu konservē jau vairākus pēdējos gadus un to izdevies saglabāt par spīti īpaši karstajām vasaras dienām.