Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

arrow_right_alt Latvijā

Carnikavā atklās astoņus miljonus vērto saules elektrostaciju

© Dmitrijs Suļžics/MN

Nākamajā trešdienā, 1.novembrī, plkst.10 Carnikavā atklās aptuveni astoņus miljonus vērto saules elektrostaciju "Carnikavas SES", aģentūru LETA informēja uzņēmuma "Merito Partners" pārstāve Agnese Ruberte.

"Merito Partners" investīciju fonds kopā ar atjaunīgās enerģijas projektu attīstītāju "Saules Energy" un AS "Swedbank" investējuši astoņus miljonus eiro, lai Ādažu novada Carnikavas pagastā īstenotu vienu no vērienīgākajiem atjaunīgās enerģijas projektiem Latvijā.

Šī ir jau ceturtā saules elektrostacija, kas šogad sāk darbu Latvijas investoru īstenotajā zaļās infrastruktūras projektā.

"Carnikavas SES" teritorijā 11,7 hektāru platībā izvietoti 22 300 saules paneļu. Jaunās elektrostacijas jauda ir 12 megavati, un tā gadā saražos vairāk nekā 12 300 megavatstundu elektrības, kas atbilst 5860 mājsaimniecību vidējam elektrības patēriņam gadā.

Liela uzmanība "Carnikavas SES" būvniecības procesā un tās darbības laikā pievērsta vides aizsardzībai un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai.

"Carnikavas SES" īpašnieks ir pašmāju investīciju fonds "Merito Sustainable Energy Fund I". Fonds šogad īstenojis trīs jaunu SES izbūvi Zilupē, Brenguļos un Inčukalnā ar kopējo jaudu 12,9 megavati.