Brīvdienu vētras dēļ Igaunijā vēl 2000 mājsaimniecību ir bez elektrības; Latvijas speciālisti sniegs savu palīdzību

© Publicitātes foto

Aizvadītās nedēļas nogales postošā vētra radīja plašus bojājumus elektrolīnijās ne vien Latvijā, bet arī Igaunijā. Tās ietekmē bez elektroapgādes Igaunijā trešdien, 11. oktobrī, joprojām bijis tuvu 4000 mājsaimniecību, bet ceturtdienas rītā to ir ap 2000. Lai palīdzētu kaimiņvalstij krīzes situācijā, divas AS "Sadales tīkls" operatīvā dara brigādes trešdien devušās uz Igauniju, piebiedrojoties elektroapgādes traucējumu novēršanas darbos.

Latvijā stihijas ietekmē iepriekšējās nedēļas nogalē un arī šīs nedēļas sākumā ik dienu radās arvien jauni bojājumi. Pēdējie, tostarp tādi, kas izcēlās 9. un 10. oktobrī, novērsti naktī uz 11. oktobri.

Kopumā novērsti vairāk nekā 1200 vētras radītie elektrotīkla bojājumi; vietām tie bijuši tik lieli, ka bija nepieciešama teju visas elektrolīnijas pilna pārbūve. Igaunijā cīņa ar vētras sekām joprojām turpinās.

"Uzturam ciešu sadarbību ar Lietuvas un Igaunijas elektroenerģijas sadales operatoriem un uzskatām par savu pienākumu palīdzēt kaimiņiem krīzes brīdī. Vētra ar spēku 30 un vairāk m/s ir liels izaicinājums jebkuram elektrotīklam! Pateicos ikvienam "Sadales tīkla" darbiniekam, kas 24 stundu režīmā pašaizliedzīgi strādāja pie elektroapgādes atjaunošanas Latvijā. Tagad varam sniegt palīdzīgu roku igauņu kolēģiem," saka "Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Palīgā uz kaimiņvalsti devušies deviņi "Sadales tīkla" darbinieki, nosūtītas arī specializētās tehnikas vienības - multifunkcionālais traktors un pacēlājs.

Kā vēstīts, 7. un 8. oktobrī Latviju sasniedza vētra, vējam daudzviet sasniedzot spēku 30 m/s. Atbilstoši Boforta skalai, vējš, kas sasniedz spēku 28,5—32,6 m/s, klasificējams kā ļoti stipra vētra, kas lauž resnu koku stumbrus, plēš jumtus un nodara citus ievērojamus postījumus. Vējš faktiski nenorima divas diennaktis, un bagātīgās lapotnes dēļ īpaši bieži lūza koki. Liels gāzto un pat ar visām saknēm izrauto koku skaits apgrūtināja operatīvo brigāžu pārvietošanos un bloķēja piekļuvi bojājumu vietām.