Arī Patērētāju interešu aizstāvības asociācija iesniegusi tiesā prasību par "Latvenergo" tarifiem

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija ir iesniegusi LR Administratīvajā apgabaltiesā pieteikumu, kurā tiek lūgts atzīt par prettiesisku Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas rīcību un lēmumu, kura rezultātā 2011. gada 1. aprīlī paredzēts, ka stāsies spēkā VAS „Latvenergo” SPRK iesniegtie diferencētie tarifi.

Jau ziņots, ka šonedēļ līdzīgu prasību tiesā iesniedza arī Kristīgi demokrātiskā savienība (KDS) un 10. Saeimas deputāte Rita Strode (PLL).

R. Strode norāda - vēlētāji bija spiesti samierināties ar elektroenerģijas tarifa kāpumu jau janvārī, jo tika atcelta samazinātā PVN likme. Taču, "tā kā no aprīļa tarifs tiks pacelts jau otro reizi šogad, es neredzu citu veidu kā aizstāvēt savu vēlētāju intereses, kā vien griežoties tiesā." Turklāt deputāte uzsver, ka viņa varētu nebūt vienīgā, kas vērsusies tiesā ar līdzīgu iesniegumu. R. Strodes rīcībā esot informācija, ka līdzīgi grasās rīkoties vēl vairākas sabiedriskās organizācijas.

Jau ziņots, ka SPRK apstiprinājusi "Latvenergo" jauno tarifu plānu, kas būtiski palielinās maksu par elektrību. Lai gan "Latvenergo" un ekonomikas ministrs Artis Kampars uzsver, ka līdz pat 80 % mājsaimniecību tarifu pieaugums nebūs būtisks, speciālisti un sabiedriskās organizācijas ir paudušas pretēju viedokli.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija 16.februārī atzina, ka Latvijas energokompānijas "Latvenergo" tarifu projekts ir ekonomiski pamatots un tādējādi "Latvenergo" elektroenerģijas gala tarifs patērētājiem no 1.aprīļa pieaugs par 21%. Jaunie tarifi neskars 61% "Latvenergo" klientu, jo tos piemēros klientiem, kas gadā patērē vairāk par 1200 kilovatstundām (kWh). No 1.aprīļa visām mājsaimniecībām par pirmajām 1200 kWh būs jāmaksā līdzšinējais starta tarifs - 0,0825 lati (Ls)/kWh. Savukārt no 1201 kWh tiks piemērots pamata tarifs - 0,1074 Ls/kWh.

Latvijā

Rīgas Pieminekļu aģentūra 25. septembrī Latgales parkā demontēja piemiņas zīmi – akmeni Maskavas dārza izveidei. Akmens uzstādīšana nebija saskaņota ne Rīgas būvvaldē, ne citā institūcijā, līdz ar to piemiņas zīme konkrētajā vietā uzstādīta un līdz šim atradās neatbilstoši normatīvajiem aktiem, informē Rīgas dome.

Svarīgākais