Kravas vilcienos muita konstatē 175 000 kontrabandas cigarešu

© Pexels.com

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, novērsušas 175 000 cigarešu kontrabandu, aģentūru LETA informēja VID pārstāvji.

Kopumā 8750 paciņas cigarešu bija paslēptas čuguna kravās.

Piektdien, 6.oktobrī, Indras muitas kontroles punktā (MKP) muitas amatpersonām, pārbaudot vagonus ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suni, kā arī veicot vilciena sastāva skenēto attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētām precēm vagonos ar čuguna kravām.

Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas veica vagonu fizisko kontroli un konstatēja, ka zem čuguna slāņa paslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Tajos atradās kopumā 125 000 cigarešu jeb 6250 paciņas cigarešu "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Arī iepriekšējā dienā, 5.oktobrī, Indras MKP, veicot vilciena sastāva pārbaudi ar darba suni, muitas amatpersonas atklāja kontrabandas cigaretes vagonos ar čuguna kravu. Kontroles rezultātā tika izņemti 50 000 cigarešu jeb 2500 paciņas cigarešu "Queen Superslims" un "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Valsts budžetā nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu ir aptuveni 37 000 eiro.

Muitas kontroles laikā, konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu sākšanu.

Svarīgākais