"Tā ir sabotāža, tas ir valsts nodevības akts!"; Andrejs Ēķis par robežas izbūves muļļāšanos

© Rūta Kalmuka/F64

TV24 raidījumā "Preses klubs" ciemos režisors Andrejs Ēķis. Raidījuma gaitā plaši tiek apspriesta būvniecība uz Austrumu robežas, par kuru Ēķim ir arī savs viedoklis.

Ar Baltkrieviju mums ir 170 kilometru robeža, ar Krieviju 280 kilometru robeža. Es nesaprotu, kā tas var būt, ka ar robežas izbūvi muļļājas tik ilgi. Kas ir 170 km? Tas nav nekas! Un, ko nozīmē robeža, tas ir kaut kāds žogs. Es uzskatu, ka atbildīgajās ministrijās visiem ir jāatkāpjas, tā ir sabotāža, tas ir valsts nodevības akts,

uzsver Ēķis.

Režisoram ir ierosinājumi:

Es uzskatu tā - ja valsts to nevar, tad ir jāpiesaista kāda sabiedriska organizācija un tad ir pašiem jābūvē. Es personīgi, ar savu dzīves pieredzi, varu teikt, ka kaimiņš mīl tikai spēku. Mums ir jāvar aizturēt ienaidnieks uz pāris mēnešiem. Ja mēs par to nedomāsim, būs ļoti slikti. Ukraina par to nepadomāja. Un ir traki, ja ienaidnieku nevar davūt ārā no savas teritorijas. Mums tā liekas - NATO mūs aizsargās. Bet ja Tramps atkal nonāks pie varas, mūs neviens neaizsargās."

Latvijā

9. jūlijā iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 4. biroja darbinieki aizturēja kādu 1975. gadā dzimušu vīrietī brīdī, kad realizēja sevišķi bīstamu psihotropo vielu 2009. gadā dzimušam jaunietim.