Aizejošais Daugavpils slimnīcas vadītājs: Kolektīvā ir gana liels satraukums par slimnīcas finanšu stāvokli

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Tuvākā laika lielākais izaicinājums Daugavpils reģionālajā slimnīcā varētu būt tās darba optimizācija jeb darbības jomu sašaurināšana, intervijā TV3 izteicās nesen atlūgumu iesniegušais slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs.

Semjonovs atzīmēja, ka būs jāskatās, no kādu medicīnas pakalpojumu sniegšanas būs jāatsakās. Viņš cer, ka optimizācija būs datos balstīta.

Runājot par paša aiziešanu no slimnīcas vadītāja posteņa, Semjonovs pauda, ka vadītāja loma tiek nedaudz pārspīlēta. Pēc viņa vārdiem, svarīgi, lai nākamā vadība esošajā nestabilajā situācijā slimnīcas iekšienē spētu saglabāt stabilu vidi. Semjonovs atzina, ka kolektīvā esot gana liels satraukums par slimnīcas finanšu stāvokli.

Pašlaik Semjonovam neesot plāna, ko darīt tālāk, jo sākotnēji viņš vēlēšoties atpūsties. Viņš gan ir pārliecināts, ka arī pēc atpūtas viņš neuzņemsies kādas medicīnas iestādes vadīšanu.

Kā ziņots, Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs šoruden ir uzrakstījis atlūgumu, jo jūtoties izdedzis cīņā ar vairākām krīzēm. Viņaprāt, šajā amatā jāstājas cilvēkam ar jaunu enerģiju un arī lielāku politisko aizmuguri - iespējams, tā varētu slimnīcu pasargāt no hroniskajiem, nu jau miljonos mērāmajiem parādiem un maksātnespējas draudiem.

Šonedēļ izsludināts konkurss uz Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatu. Tomēr Semjonovs Latvijas Radio paskaidroja, ka šis konkurss nav uz viņa posteni, jo viņš formāli skaitās valdes loceklis, nevis priekšsēdētājs. Viņš pats konkursā nepiedalīšoties un arī strādāt kādā citā amatā slimnīcā negrasoties. Semjonovs iecerējis vadīt slimnīcu līdz gada beigām vai pat vēl īsāku laiku, ja izdosies pilnvērtīgi nodrošināt darba nepārtrauktību.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, Semjonovs Daugavpils reģionālo slimnīcas valdē ir kopš 2019.gada maija.

SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" pieder Daugavpils valstspilsētas pašvaldībai (89,29%), Augšdaugavas novada pašvaldībai (8,42%) un Rīgas Stradiņa universitātei (2,29%), liecina "Firmas.lv" dati. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 50,97 miljoni eiro, zaudējumi - 3,5 miljoni eiro.

Svarīgākais