Kučinskis par Krievijas pilsoņu izraidīšanu: Tā ir jau pasaulē aizliegtā masveida deportācija

© Ekrānšāviņš

Saeima septembrī atbalstīja par steidzamiem noteiktos grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz iespēju Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem par diviem gadiem pagarināt termiņu, kādā jānokārto valsts valodas pārbaude pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai. Tas attieksies uz tiem Krievijas pilsoņiem, kuri jau centušies pārbaudi nokārtot.

Šis lēmums sabiedrībā tika ļoti kritizēts.

"Raidījumā "Kur tas suns apraksts" Saeimas deputāts (AS) Māris Kučinskis skaidro, kāpēc Saeima šādi lēma. "Sākotnēji neviens nerunāja par pašu izpildes mehānismu, kā notiek nepilsoņu izraidīšana, jo tam apakšā ir pavisam citi likumi," tā M. Kučinskis. Grozījumos esot bijusi vajadzība iestrādāt, ka cilvēkiem tiek dota otra iespēja. "Katru gadu apmēram 100 cilvēki tiek nogādāti līdz Krievijas robežai, bet tur par katru izraidīšanu ir konkrēts pamatojums. Ja šī masa mērojama tūkstošos, tas ir ļoti tuvu, ka tā ir jau pasaulē aizliegtā masveida deportācija. Tas gan nozīmē, ka kādam tiek dotas atlaides. Termiņi ir izkliedēti un tāpat būs cilvēki, kurus robežsargi būs spiesti vēst līdz robežai, bet viņi būs laika ziņā izkliedēti. Izsūtisim tos, kuri patiešām neko nebūs darījuši [lai iegūtu uzturēšanās atļauju, apliecinot savas latviešu valodas zināšanas]," stāsta M. Kučinskis.

Latvijā

Ģenerālprokuratūras Starptautiskās sadarbības nodaļā jūnija beigās izdevusi Eiropas apcietinājuma lēmumu pret bijušo Eiropas Parlamenta (EP) deputātu no Latvijas Andreju Mamikinu, kurš apsūdzēts par agresorvalsts veikto kara noziegumu Ukrainā slavināšanu un attaisnošanu, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.