No dzīves negaidīti un pāragri aizgājis talantīgs latviešu režisors un videomākslinieks

© pixabay.com

46 gadu vecumā negaidīti miris režisors, videomākslinieks Pēteris Ķimelis (1977–2023), liecina kolēģu un draugu ieraksti sociālajos medijos.

Pēteris Ķimelis studējis Stokholmas Karaliskajā Mākslas akadēmijā, kur pievērsies skaņu un videomākslai.

Pēc studijām Stokholmā P. Ķimelis ilgstoši sadarbojies ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu, radot gan videoprojekcijas operas, baleta un teātra izrādēm, koncertiem un festivāliem (Latvijas Nacionālā opera, JRT, Dailes teātris, Staņislavska Muzikālais Teātris, Dziesmu svētki, "Staro Rīga", "Skaņu mežs", "Dabas koncertzāle", "Expo 2000" Zviedrijas paviljons u.c.), gan videofilmu "Nebaidīties" (1999) un videoklipu sēriju "Tējas sēne" (2001). Vēlāk bijis scenārija autors un režisors spēlfilmai "Notikums Kālija parkā" (2015) un dokumentālajai filmai "Tēvi '88" (2019), kā arī montāžas režisors filmām "Filma" (rež. Ivo Briedis, 2012), "Nacionālais pieskāriens" (rež. Ivo Briedis, 2014), "Pēdējais zvans" (rež. Alise Zariņa, 2014), "Radinieki" (rež. Vitālijs Manskis, 2016).

2004. gadā izveidojis arhitektūras vortālu "4AD", bet 2005. gadā festivālā "Homo Novus" - dzejas priekšnesumu "Lasītava". P. Ķimelis radījis virkni audiovizuālu mākslas darbu, performanču un mūzikas videoklipu: audio dizainu interaktīvai instalācijai "Runājošie akmeņi" projektā "Pārsteidzošā Latvija", Andras Neiburgas grāmatas "Stum Stum" audiovizualizāciju sadarbībā ar Katrīnu Neiburgu un Mārtiņu Strautnieku, videoklipu "The Hobos" dziesmai "Walk All Night" un citus.

"Satori" izsaka visdziļāko līdzjūtību Pētera Ķimeļa tuvajiem.

Latvijā

Lauku atbalsta dienestā (LAD) reģistrēto sezonas laukstrādnieku ienākumi pagājušajā gadā veidoja 3,508 miljonus eiro, kas ir par 37,8% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina dienesta publiskotā informācija.

Svarīgākais