Siliņa vizītē Briselē uzsver nepieciešamību atbalstīt Ukrainu un stiprināt ES ārējo robežu

© Dmitrijs Suļžics/f64

Eiropas Savienībai (ES) ir jāturpina sniegt plašu atbalstu Ukrainai, jāpaplašina sankcijas pret Krieviju un, reaģējot uz Baltkrievijas hibrīduzbrukumu, jāstiprina ES austrumu robeža, trešdien darba vizītē Briselē uzsvēra Latvijas Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), tiekoties ar Eiropas Komisijas (EK) prezidenti Urzulu fon der Leienu.

Siliņa sacīja, ka viņas vadītā Latvijas valdība saglabās skaidru proeiropeisku kursu. Ministru prezidente uzsvēra, ka arī Latvijas sabiedrībā atbalsts ES saglabājas nemainīgi augsts.

"Spēcīga un plaukstoša Latvija var attīstīties tieši spēcīgā ES. Karš Eiropā turpinās. Mana valdība turpinās iestāties par spēcīgu ES atbalstu Ukrainai tik ilgi, cik tas būs nepieciešams. Līdz šim Latvijas un EK sadarbība šajā jomā ir bijusi lieliska," sacīja Siliņa.

Latvijas Ministru prezidente izteica pateicību EK prezidentei personīgi par viņas līdzšinējo līderību un sadarbību saistībā ar atbalstu Ukrainai. Tikšanās laikā apspriesta tālākā civilā, finansiālā un militārā palīdzība Ukrainai, kā arī Ukrainas integrācija ES. Tāpat apspriestas tālākās sankcijas pret Krieviju, kā arī turpmākie soļi, lai pieprasītu atbildību no Krievijas vadības par tās noziedzīgo iebrukumu Ukrainā.

Tāpat Latvijas un ES amatpersonas diskutēja par migrācijas izaicinājumiem Eiropā, tostarp Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko īstenoto hibrīduzbrukumu ES austrumu robežām. Siliņa uzsvēra, ka tā ir daļa no plašākiem mēģinājumiem destabilizēt reģionu, uz ko ir nepieciešama izlēmīga ES reakcija.

Ministru prezidente uzskata, ka uz visiem šiem izaicinājumiem atbilde ir vēl stiprāka un noturīgāka ES.

Jau ziņots, ka Siliņa šodien Briselē tiekas ar EK prezidenti un NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu.

Latvijā

Piektdienas pusdienas laikā plašsaziņas līdzekļos izplatījās ziņa, ka it kā Latvijas valstij tiek piedāvāts zaudēt kontroli pār LMT un akcijas kotēt biržā. Šādai ziņai varētu arī nepievērst īpašu uzmanību, ja vien LMT nebūtu pelnošs un stratēģiski svarīgs uzņēmums, kurš pilda svarīgas funkcijas valsts drošības un militārās aizsardzības nodrošināšanā.

Svarīgākais