Trešdiena, 29.novembris

redeem Ignats, Virgīnija

arrow_right_alt Latvijā

VSAA vēršas ar svarīgu atgādinājumu pie pensiju un pabalstu saņemējiem

© f64.lv, Andrejs Terentjevs

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) atgādina, ka VSAA pensiju un pabalstu saņemšanai kredītiestādes vai Pasta norēķinu sistēmas kontā, personai ir jāatver savs personīgais konts.

VSAA preses sekretāre Iveta Daine skaidro, ka šāda kārtība par pakalpojumu izmaksu personas kontā ir noteikta likumos "Par valsts pensijām", "Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam", "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", "Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām", "Valsts sociālo pabalstu likumā" un citos.

Izmantojot citai fiziskai personai, piemēram, ģimenes loceklim piederošu kontu, ir risks, ka VSAA maksājums netiks saņemts, jo svarīgi, lai konta īpašnieka vārds sakrīt ar VSAA maksājuma saņēmēja vārdu.

Ja, pieprasot VSAA pakalpojumu, VSAA ir iesniegti dati par citai personai piederošu kontu, iestāde aicina nekavējoties to mainīt, norādot VSAA maksājumu saņemšanai savu personīgo kredītiestādes kontu.

Iesniegumu par konta maiņu var iesniegt, parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz e-pastu "pasts@vsaa.gov.lv", izmantojot e-adresi, nosūtot pa pastu jebkurai VSAA nodaļai vai atstājot jebkurā VSAA nodaļā dokumentu kastītē. Iesniegums konta maiņai jāiesniedz savlaicīgi.

Pēc konta nomaiņas VSAA atkārtoti veiks aizturēto maksājumu izmaksu.