Hosams Abu Meri atklāj, ko nozīmē strādāt par ministru

© Ģirts Ozoliņš/F64

Pēc apstiprināšanas veselības ministra amatā “Jaunās Vienotības” politiķis, gastroenterologs Hosams Abu Meri norādīja, ka plāno turpināt praktizēt kā mediķis. Tas izraisījis neviennozīmīgu attieksmi gan sabiedrībā, gan politiķu vidū, ziņo TV3.

“900 sekunžu” veiktajā aptaujā absolūtais vairākums (80%) uzrunāto iedzīvotāju norādījuši, ka ministra amatu nevar apvienot ar citiem amatiem. Pie frakcijām nepiederošā deputāte, opozicionāre Glorija Grevcova rosinājusi veikt likuma grozījumus, lai liegtu apvienot ministra pienākumus ar ārsta praksi, saskatot tur interešu konflikta riskus.

Komentējot šo situāciju, sarunā ar TV3 raidījumu “900 sekundes” H. Abu Meri norāda: "Pirmajā dienā pēc apstiprināšanas amatā es teicu, ka varētu pāris stundas, it sevišķi brīvdienās, strādāt par ārstu."

Viņš pieļauj, ka varētu turpināt darbu ar pacientiem, ar kuriem strādā jau gadiem ilgi. Taču šobrīd prioritāte ir darbs ministrijā. "Mēs sākam strādāt plkst. 6.00 un esam mājās plkst. 22.00-23.00 vakarā. Ir jālasa tik daudz dokumentu un jāseko līdzi visiem notikumiem. Tas ir ļoti smags darbs, un nepieciešams daudz laika,” stāsta ministrs.

Taču mediķa profesijai viņš noteikti nesaka ardievas. Viņš apzinās, ka politiķa karjera var kādu dienu beigties, un viņš vēlas būt ārsts, tāpēc nepieciešams neizkrist no aprites un turpināt pieņemt pacientus.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais