Raimonds Vējonis atkārtoti kandidēs uz Basketbola savienības prezidenta amatu

© Kaspars Krafts/f64

Bijušais Valsts prezidents un esošais Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis atkārtoti kandidēs LBS prezidenta vēlēšanās, kas notiks 25.novembrī, - to Vējonis apstiprinājis savā "Facebook" kontā.

Vējonis par LBS prezidentu tika ievēlēts 2020.gada 21.janvārī.

"Esmu gatavs turpināt strādāt, lai turpinātu iesākto un attīstītu jaunas iniciatīvas," raksta Vējonis, "visus četrus gadus esmu bijis atvērts konstruktīvām sarunām ar LBS biedriem un tuvākajā laikā vēlreiz tikšos ar daudziem LBS biedriem, uzklausot viedokļus, idejas un vajadzības."

Savu redzējumu LBS prezidents sola apkopot programmā, kas tiks iesniegta "līdz LBS statūtos paredzētajam termiņam".

LBS prezidents tiks vēlēts organizācijas biedru sapulces laikā.

Pašreizējais Vējoņa pilnvaru termiņš beigsies 2024.gada 20.janvārī.

Saskaņā ar LBS statūtiem katrs LBS biedrs var izvirzīt LBS prezidenta amata kandidātu ne vēlāk kā kalendāro mēnesi pirms biedru sapulces - līdz 2023.gada 24.oktobrim, iesniedzot ģenerālsekretāram rakstveida iesniegumu un pievienojot izvirzītā kandidāta rakstveida piekrišanu ieņemt prezidenta amatu, kandidāta autobiogrāfiju, kandidāta rakstiski sagatavotu Latvijas basketbola attīstības programmu un prioritātes četru gadu posmam.

Vējonis par LBS prezidentu tika ievēlēts, saņemot 34 balsis, bet viņa konkurente Anete Jēkabsone-Žogota tika pie 14 balsīm. Kaspars Cipruss savu kandidatūru atsauca un tajā pašā gadā tika apstiprināts par LBS ģenerālsekretāru.

Latvijā

Pēc tam, kad Saeimas Ārlietu komisijas vadītāja amats būs kļuvis vakants, tiek pieļauta iespēja izskatīt arī Saeimas deputātes, bijušās Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA) kandidatūru, liecina neoficiāla informācija.