Saeimas sekretāra amatā ievēlēts Smiltēns [papildināts]

© Dmitrijs Suļžics/f64

aeimas sekretāra amatā ievēlēts šodien no Saeimas priekšsēdētāja amata atsauktais Edvards Smiltēns (AS).

Par Smiltēnu nobalsoja visi 73 deputāti, kuri piedalījās balsojumā.

Līdz šim Saeimas sekretārs bija Armands Krauze (ZZS), kurš jaunajā valdībā ir apstiprināts zemkopības ministra amatā.

Jau vēstīts, ka "Apvienotais saraksts" (AS) nolēmis saglabāt Smiltēnam vietu prezidijā, lai viņam tā būtu iespēja turpināt "iesāktos uzlabojumus Saeimas administrācijā". Reizē AS pārstāvji rēķinoties, ka opozīcijā ir mazākas iespējas kādu ieceru īstenošanai.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Smiltēns Latvijas Universitātē ieguvis profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnē.

Smiltēns iepriekš vairākos Saeimas sasaukumos ticis ievēlēts no partijas "Vienotība". Pēc aiziešanas no "Vienotības" Smiltēns kļuva par Latvijas Reģionu apvienības (LRA) līderi.

2020.gadā pēc ievēlēšanas Rīgas domē no Nacionālās apvienības/LRA kopīgā saraksta politiķis kļuva par Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku.

2022.gadā pēc ievēlēšanas 14.Saeimā Smiltēns tika apstiprināts par Saeimas priekšsēdētāju. No šī amata Saeimas vairākums viņu šodien atsauca, par jauno Saeimas priekšsēdētāju ievēlot Daigu Mieriņu (ZZS).

Latvijā

Veselības ministrija (VM) noraidījusi farmācijas nozares sabiedrisko organizāciju piedāvāto vienošanos par plānotās zāļu cenu reformas apturēšanu un turpmāku izstrādi kopā ar nozari, kā ietvaros tiktu novērsti zāļu pieejamības riski pacientiem. Tā vietā ministrija turpina virzīt reformu, kas paredz aptieku skaita un zāļu pieejamības samazināšanos iedzīvotājiem.

Svarīgākais