Energoresursu atbalstam mājsaimniecībām izmantos AS "Latvenergo" dividendēs izmaksājamās peļņas daļu

© Kaspars Krafts/f64

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien lēma virzīt izskatīšanai Saeimā likumprojektu, kas paredz ierobežot elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma tarifu izmaksu pieaugumu mājsaimniecībām.

Sagatavotie grozījumi energoresursu cenu ārkārtējā pieauguma samazinājuma pasākumu likumā paredz AS "Sadales tīkls" fiksētās komponentes tarifa pieaugumu samazināt par 60%.

Maksas samazinājumu plānots piemērot par periodu no šī gada 1.septembra līdz 31.decembrim.

Klimata un enerģētikas ministrija prognozē, ka mājsaimniecībai, kurai ir vienas fāzes un 16 ampēru pieslēgums, fiksētās komponentes tarifs pēc 60% samazinājuma būs 2,43 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa līdzšinējo 6,08 eiro vietā, bet mājsaimniecībai ar vienu fāzi un 20 ampēru pieslēgumu maksa samazināsies no līdzšinējiem 7,6 eiro līdz 3,04 eiro. Savukārt mājsaimniecībai, kurai ir trīs fāzes un 25 ampēru pieslēgums, maksa būs 9,20 eiro līdzšinējo 23 eiro vietā, norādījuši grozījumu autori.

Mājsaimniecību atbalstam nepieciešamais finansējums ir 30,47 miljonu eiro apmērā, un to paredzēts nodrošināt no AS "Latvenergo" dividendēs izmaksājamās peļņas daļas.

Klimata un enerģētikas ministrijas pārstāvji deputātiem šodien apliecināja, ka līdz ar plānotajiem atbalsta pasākumiem ministrija strādās pie vidēja termiņa risinājumiem sistēmas pakalpojumu tarifu pieauguma ierobežošanai no nākamā gada.

Budžeta komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (JV) informē, ka, lai atbalstu varētu ieviest jau par septembri rēķinos, ko cilvēki saņems oktobrī, Budžeta komisija lūgs Saeimu grozījumus izskatīt kā steidzamus.

Svarīgākais