Trešdiena, 29.novembris

redeem Ignats, Virgīnija

arrow_right_alt Latvijā

Otrdien novērsti 111 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas - Baltkrievijas robežu

© Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Otrdien, 19.septembrī Valsts robežsardzes amatpersonas novērsušas 111 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas - Baltkrievijas valsts robežu, kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 8719 cilvēki, informē Valsts robežsardze.

Humānu apsvērumu dēļ aizvadītajā diennaktī valsts robežas šķērsošana nav liegta vienam cilvēkam, kopumā šogad humānu apsvērumu dēļ uzņemti 338 cilvēki.

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 54 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēti 30 robežpārkāpēji, tajā skaitā:

• Konstatēti trīs ārzemnieki ar viltotiem dokumentiem

Terehovas robežkontroles punktā konstatēts viens Moldovas pilsonis, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Moldovas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, savukārt Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēts viens Sīrijas pilsonis, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Polijas pasi un viens Indijas pilsonis, kurš uzrādīja viltotu Spānijas uzturēšanās atļauju. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākti kriminālprocesi. Kriminālprocesu ietvaros viltotie dokumenti izņemti.

• Aizturēta viena meklēšanā esoša persona

Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēts viens no Līdsas Latvijā ieceļojošs Latvijas pilsonis, kurš atrodas policijas meklēšanā. Persona aizturēta un nodota Valsts policijas amatpersonām.

• Ieceļošana Latvijā liegta 12 ārzemniekiem

Grebņevas, Terehovas, Vientuļu un Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Sentkitsa un Nevisa Federācijas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, diviem Ukrainas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija derīgu ceļošanas dokumentu, vienam Moldovas pilsonim, jo ārzemnieks nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi, kā arī vienam Moldovas Pilsonim, jo ārzemniekam liegts ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā. Vēl sešiem Ukrainas un vienam Izraēlas pilsonim ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ. Personas atgrieztas uz izceļošanas valstīm.

• Izceļošana no valsts liegta trīs Latvijas pilsoņiem

Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēti divi uz Londonu izceļojoši Latvijas pilsoņi, kuru dokumenti nav derīgi izceļošanai uz Lielbritāniju, kā arī viens uz Bodrumu izceļojošs nepilngadīgs Latvijas pilsonis, kuram nebija otra vecāka (persona ceļo kopā ar māti, Krievijas pilsoni), Latvijas pilsoņa, notariāli apliecinātas pilnvaras bērnu izceļošanai no valsts. Personām liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti sešām personām - trīs Latvijas, diviem Ukrainas un vienam Indijas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 17 personām - trīs Latvijas, diviem Moldovas, diviem Ukrainas, diviem Uzbekistānas, vienam Krievijas, vienam Baltkrievijas, vienam Lietuvas, vienam Kazahstānas, vienam Kirgizstānas, vienam Mongolijas, vienam Rumānijas un vienam Vācijas pilsonim.