Cert.lv skaidro: vai "Telegram" publicētā informācija par iegūtiem personu datiem no "manabalss.lv" ir patiesa?

© Ekrānuzņēmums

"Telegram" publicētā informācija par it kā iegūtiem personu datiem no "manabalss.lv" ir safabricēta, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publiskotā informācija.

Institūcijā norāda, ka "Cert.lv" sadarbībā "manabalss.lv", reaģējot uz Krievijas agresiju atbalstošo "haktīvistu" grupu publicēto informāciju "Telegram" kanālos par it kā iegūtiem personu datiem no "manabalss.lv", veikusi pārbaudi un secinājusi, ka informācija "Telegram" kanālos ir safabricēta.

Personu vārdi ir iegūti no interneta meklēšanas rezultātiem, lai sagatavotu viltus ziņu un grautu uzticību "manabalss.lv" projektam, norāda institūcijā.

"Cert.lv" pārstāvji arī atzīmē, ka uztraukumam nav pamata, "manabalss.lv" neatklāj nobalsojušo personu vārdus, un hakeru uzbrukums nav bijis sekmīgs.

"Cert.lv" ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un ".lv" domēna vārdu zonā.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.