Valsts "Altum" novirza vairāk nekā 500 miljonu eiro; komersantiem lielākas izredzes saņemt finansējumu

© Ģirts Ozoliņš/f64

Valdība otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas(EM) priekšlikumu 506,397 miljonu eiro Eiropas Savienības (ES) fondu 2021. - 2027.gada finanšu perioda finansējumu novirzīt AS "Attīstības finanšu institūcijai "Altum"" ("Altum") finanšu instrumentu atbalstam komersantiem.

Atbalsts "Altum" finanšu instrumentu veidā tiks sniegts 10 atbalsta programmās, tostarp produktivitātes aizdevumi inovatīvām iekārtām, pētniecībai un attīstībai, tehnoloģiju pārnesei, kā arī individuālās garantijas digitalizācijai un automatizācijai. Tāpat atbalsts būs pieejams iespējkapitāla ieguldījumiem, starta, izaugsmes aizdevumiem un garantijas, portfeļgarantijas pilna cikla uzņēmējdarbībai.

Atbalsts tiks sniegts arī aizdevumiem produktivitātes kāpināšanai, energoefektivitātes paaugstināšanai dzīvojamās ēkās, AER izmantošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai rūpniecībā un komersantos, atjaunojamo energoresursu enerģijas veicināšani, kā arī uzņēmējdarbības "zaļināšanas" un produktu attīstības pasākumi, veicinot energoefektivitātes paaugstināšanu un energoefektīvu tehnoloģiju ieviešanu uzņēmumos.

Plānots, ka atbalsta programmās līdz 2029.gada 31.decembrim kopumā tiks atbalstīti vairāk nekā 2500 uzņēmumi, piesaistīts vairāk nekā 399 miljoni eiro privātais līdzfinansējums, 13 450 mājokļiem uzlabota energoefektivitāte, tiks ietaupīts 3480 oglekļa dioksīda aplēsto siltumnīcefekta gāzu emisiju, saražotas 16 696 megavatstundas gadā atjaunojamā enerģija, ieviesta papildu elektroenerģijas ražošanas jauda 9,58 megavatu apmērā no atjaunojamiem energoresursiem.

Iepriekšējā ES fondu 2014. -2020.gada periodā "Altum" sniedza atbalstu komersantiem septiņās finanšu instrumentu programmās, kurās uz 2023.gada 2.ceturksni 1503 uzņēmumi saņēmuši atbalstu 350,65 miljonu eiro apmērā.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais