Aptauja: 18% iedzīvotāju alu lieto vismaz reizi nedēļā

© Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Latvijā 18% iedzīvotāju alu lieto vismaz reizi nedēļā, liecina AS "Aldaris" zīmola "Mežpils alus" pasūtītā aptauja, kuru veicis pētījumu centrs "Norstat Latvija".

Aptaujā secināts, ka 11% respondentu alu lieto vairākas reizes nedēļā, 17% - reizi mēnesī, 21% - dažas reizes gadā, 11% - reizi gadā vai retāk, bet 23% aptaujāto alu nedzer vispār.

Tāpat aptaujas dati liecina, ka 58% aptaujāto dod priekšroku alum ar 4,5 līdz 6,5% alkohola, 30% respondentu izvēlas alu, kurā ir mazāk par 4,5% alkohola, bet 2% no aptaujātajiem biežāk izvēlas alu, kas stiprāks par 6,6%. Tikmēr 10% atzīst, ka alus stiprumam nav lielas nozīmes.

Aptaujā secināts, ka reizi vai vairākās reizes nedēļā alu visbiežāk dzer vīrieši. Reizi nedēļā alu dzer 27% aptaujāto vīriešu un 10% sieviešu, bet vairākas reizes nedēļā 19% vīriešu un 5% sieviešu.

Aptaujas dati liecina, ka vīrieši biežāk dod priekšroku miestiņam ar nedaudz lielāku alkohola saturu. Alu ar mazāk nekā 4,5 alkohola izvēlas 44% aptaujāto sieviešu un 19% vīriešu, bet alu ar 4,5 līdz 6,5% alkohola - 70% vīriešu un 41% sieviešu.

Aptauja veikta 2023.gada maijā. Tajā piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Tā veikta ar mērķi noskaidrot alus patērētāju paradumus un uzzināt, kāda ir Latvijas alus baudīšanas kultūra.

Latvijā

Mēģināju atcerēties kādu seksa skandālu augstskolā, kurā savulaik mācījos, proti, Latvijas Valsts universitātē (tagad – Latvijas Universitāte). Neatcerējos. Jo par seksa skandālu diez vai varētu nodēvēt kādas gados nobriedušas pasniedzējas apprecēšanos ar krietni jaunāku studentu vai kāda docenta laulības ar savu studenti. Visi pilngadīgi cilvēki, nedara neko neaizliegtu. Protams, runas par viņiem bija, taču – par kuru gan nerunā? “Seksa skandāls”, kas piemeklējis Latvijas Mūzikas akadēmiju (LMA), gan ir citā kategorijā liekams. Bet ir nianses.

Svarīgākais