Daugavpilī krīt karstuma rekordi; Dobeli plosa milzīgs vējš

© Kaspars Krafts/f64

Piektdienas pēcpusdienā Daugavpilī gaisa temperatūra pakāpās līdz +31,3 grādiem, pārspējot pilsētas 18.augusta karstuma rekordu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Savukārt Dobelē pēc plkst.16 pērkona negaisa laikā reģistrētas vēja brāzmas līdz 20 metriem sekundē (m/s). Vēlāk negaiss sasniedza Jelgavu, kā arī Jūrmalas un Rīgas apkaimi.

Lielākais nokrišņu daudzums valsts novērojumu stacijās reģistrēts no rīta Madonā - 45 milimetri jeb 66% no mēneša normas. Dienas vidū Rucavā nolija 26 milimetri nokrišņu.

Daudzviet Latvijā, galvenokārt valsts centrālajos un dienvidaustrumu novados, sinoptiķi izsludinājuši dzeltenās krāsas brīdinājumu par pērkona negaisu ar stiprām lietusgāzēm, krasām vēja brāzmām līdz 19 metriem sekundē un varbūtēju krusu. Šis brīdinājums piektdienas vakarā spēkā arī Rīgā.

Kā ziņots, sinoptiķi prognozē, ka dažviet līs ļoti stipri un iespējama zemāko vietu īslaicīga applūšana. Atsevišķi negaisa mākoņi veidosies arī sestdien dienā.

Latvijā

Latvijā 46,9% autoīpašnieku pēdējo 20 gadu laikā nav izraisījuši nevienu ceļu satiksmes negadījumu, informēja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) pārstāvji, balstoties uz biroja apkopoto statistiku par 574 076 fiziskām personām.

Svarīgākais