Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija Valsts kontroles atzinumu par "Parex bankas" pārņemšanu šodien izskatīja slēgtā sēdē.
Komisiju sēdes atklātajā daļā valsts kontroliere Inguna Sudraba paspēja norādīt, ka būtu jāatslepeno visa informācija, kas saistīta ar "Parex bankas" pārņemšanu, jo likums par valsts noslēpumu neļauj padarīt par konfidenciālu informāciju, kas ir saistīta ar valsts ekonomikas stāvokli un iedzīvotāju dzīves līmeni.
Valsts kontroliere arī uzskata, ka ar "Parex bankas" lielākajiem akcionāriem Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki jāpanāk vienošanās par viņu noguldījuma līguma nosacījumu publiskošanu.
Sudraba norādīja, ka nepieciešams izstrādāt mehānismu, kā nepieciešamības gadījumā valsts varētu pārņemt bankas vai kādus lielus uzņēmumus, lai šo procesu varētu veikt atklāti un ar iespējami mazāku valsts līdzekļu ieguldījumu.
Kā ziņots, arī Saeimas Nacionālās drošības komisija šodien vēlas tikties ar Sudrabu, lai analizētu informācijas noplūdi saistībā ar Valsts kontroles revīziju par "Parex bankas" pārņemšanu, aģentūru LETA informēja komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (TP).
Kučinskis norādīja, ka informācijas noplūde, iespējams, ir devusi sliktu signālu iespējamiem "Parex bankas" pircējiem, bet nākotnē, atkārtojoties līdzīgiem gadījumiem, varētu būt daudz nopietnāks apdraudējums. "Tā persona, kas pārkopēja un nodeva tālāk revīzijas tekstu, nav apzinājusies savas darbības sekas," sacīja Kučinskis.
Kā ziņots, pirmais par Valsts kontroles secinājumiem "Parex bankas" pārņemšanas lietā ziņoja TV3 raidījums "Nekā personīga". Revīzijā tika secināts, ka no bankas pārņemšanas tiešie ieguvēji bija tās akcionāri, nevis Latvijas valsts.