Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Latvijā

No Rīgas Centrālcietuma izbēgušais vīrietis aizturēts [papildināts 19:44]

© pixabay.com

No Rīgas Centrālcietuma svētdien izbēgušo 1993.gadā dzimušo Māri Kovaļovu ir izdevies aizturēt, aģentūru LETA informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldē.

Kovaļovs no Centrālcietuma izbēga svētdien ap plkst.13.45, līdz ar to brīvību viņam izdevās pabaudīt vien četrarpus stundas. Vīrietis bija nonācis apcietinājumā aizdomās par slepkavības mēģinājumu.

Aģentūra LETA novēroja, ka māja, kurā Kovaļovs tika aizturēts, atrodas nelielā Sarkandaugavas ieliņā, un pusotru stundu vēlāk tur vairs nekas nekas neliecina par spraigajiem notikumiem iepriekš. Ēka, kurā varētu būt notikusi aizturēšana, ir samērā nolaists trīsstāvu koka nams.

Lai Kovaļovu notvertu, Valsts policija sāka plašus meklēšanas pasākumus visas valsts mērogā, izsludinot operāciju "Slazdi". Gan Rīgā, gan attālākos reģionos tika apturētas un pārbaudītas automašīnas, tādēļ daudzviet veidojās gari sastrēgumi. Kā Latvijas Televīzijai atzina iekšlietu ministrs, informācija par bēgli jau bija nodota arī Lietuvas un Igaunijas kolēģiem, kuri arī bija sākuši transportlīdzekļu pārbaudi.

IeVP līdz šim nav komentējusi, kādos apstākļos ieslodzītais izbēdzis un cik ātri šis fakts pamanīts.

Tieslietu ministrijā informēja, ka par ieslodzītā bēgšanu ir sākts kriminālprocess, bet notikušā apstākļi tiks detalizēti skaidroti dienesta pārbaudē.

Iekšlietu ministrs Kučinskis pateicas Valsts policijai par ieguldīto darbu un operativitāti, notverot izbēgušo personu, savukārt Valsts policija izsaka pateicību visiem, kuri bija iesaistīti meklēšanas pasākumos, tajā skaitā IeVP, Rīgas Pašvaldības policijas amatpersonām, plašsaziņas līdzekļiem un arī iedzīvotājiem, kuri ziņoja par vīrieša iespējamo atrašanās vietu.