Svētdiena, 19.maijs

redeem Lita, Sibilla, Teika

arrow_right_alt Latvijā

"InCredit Group" sola pārtraukt negodīgas komercprakses īstenošanu

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

"Rietumu bankas" grupā ietilpstošā kreditēšanas kompānija SIA "InCredit Group" iesniegusi Patērētāju tiesību aizsardzības centram (PTAC) rakstveida apņemšanos, solot pārtraukt negodīgas komercprakses īstenošanu un aicinot klientus pieteikties piemērotās komisijas maksas par aizdevuma pirmstermiņa atmaksu pārrēķinam un starpības izmaksai, informē PTAC.

PTAC skaidro, ka patērētājiem, izmantojot "InCredit Group" pakalpojumus un saņemot aizdevumu, tiek piemērota vienreizēja komisijas maksa par aizdevuma izsniegšanu, kas atbilstoši regulējumam ir proporcionāli samazināma gadījumos, kad aizdevums tiek pilnībā atmaksāts pirms noteiktā termiņa.

"InCredit Group" informējusi PTAC, ka apņemas patērētājiem, kas veikuši pirmstermiņa aizdevuma atmaksu un ar iesniegumu vērsušies kompānijā, veikt piemērotās komisijas maksas par aizdevuma izsniegšanu pārrēķinu un izmaksāt aprēķināto starpību.

Tāpat "InCredit Group" apņēmusies turpmāk proporcionāli samazināt komisijas maksu gadījumos, kad patērētāja līgumā ir iekļauts pienākums apmaksāt komisijas maksu pilnībā, savukārt patērētājs vēršas ar iesniegumu par aizdevuma pirmstermiņa pilnīgu atmaksu, kā arī šādu līguma noteikumu neiekļaut līgumos ar patērētājiem.

Lai saņemtu aprēķinātās komisijas maksas starpības izmaksu, PTAC aicina patērētājus, kuri veikuši aizdevuma pilnīgu pirmstermiņa atmaksu, līdz 2023.gada 1.augustam "InCredit Group" iesniegt iesniegumu ar lūgumu veikt piemērotās komisijas maksas pārrēķinu.

PTAC skaidro, ka neatkarīgi no tā, vai komisijas maksa par aizdevuma izsniegšanu tikusi piemērota līguma sākumā vai ir noteikta ik mēnesi, kredīta pirmstermiņa atmaksas gadījumā piemērotas izmaksas jāizdala proporcionāli līgumā noteiktajam aizdevuma termiņam un jāpiemēro tikai par faktisko aizdevuma lietošanas periodu. Papildu kredītdevējs līgumā var vienoties par kompensācijas apmēru pirmstermiņa atmaksas gadījumā, ievērojot normatīvos ietvertos ierobežojumus.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Rietumu bankas" grupā ietilpstošās kreditēšanas kompānijas "InCredit Group" apgrozījums 2022.gadā bija 10,966 miljoni eiro, kas ir par 0,2% mazāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa samazinājās par 5,5% - līdz 2,969 miljoniem eiro.

"InCredit Group" reģistrēta 2010.gadā, un tās pamatkapitāls ir 500 000 eiro. Uzņēmuma kapitālā 51% pieder "Rietumu bankai", bet pa 24,5% pieder Arletai Jekimenkovai un Olgai Orlovai.