Aktieris Egliens veselības stāvokļa dēļ aizgājis no Latvijas Nacionālā teātra

© Vladislavs Proškins/F64

Aktieris Mārtiņš Egliens veselības stāvokļa dēļ aizgājis no Latvijas Nacionālā teātra, aģentūru LETA informēja teātra pārstāve Lolita Grāvīte.

Viņa norāda, ka teātra vadība augstu vērtē Egliena darbu, ko pierāda arī fakts, ka nākamajā sezonā viņam bija paredzēta loma bez teksta. Latvijas Nacionālais teātris respektē Egliena lēmumu aiziet no teātra un novēl aktierim drīzu izveseļošanos.

Februārī portālā "Ziedot.lv" tika ievietota informācija par palīdzības nepieciešamību Eglienam. Dažas stundas pēc sludinājuma publicēšanas finanšu līdzekļi bija savākti.

Jau kādu laiku Egliens juta, ka viņam radušās problēmas ar balsi, taču pirms gada viņš saprata, ka situācija ir nopietna, jo vairs nespēja normāli parunāt.

Kopš tā laika Egliens bijis pie neskaitāmiem ārstiem, izmeklējumiem un procedūrām. Apmeklēti vairāki speciālisti - otolaringologi, neirologi, osteopāti, kineziologs, manuālais terapeits, psihiatrs, logopēds, balss treneris, adatu terapija un pat dziednieki.

Aktieris dzimis 1977.gada 13.oktobrī. Kopš 2000.gada Egliens bija Latvijas Nacionālā teātra aktieris. Par Ako dēla lomu iestudējumā "Indriķa hronika" un Faka lomu iestudējumā "Rietumu krastmala" 2001.gadā Egliens nominēts Spēlmaņu nakts balvai kā labākais jaunais skatuves mākslinieks.

Kā vēsta portāls "Delfi", patlaban Egliena pazaudētā balss ir atgriezusies, viņš spēj runāt, tomēr ne skaļi. Viņam Vācijā diagnosticēta reta balsenes slimība, ko medicīniski vēl nemāk izārstēt. Vācu ārsti viņam teikuši, ka visa mūža garumā muskulī ap balss saitēm būšot jāinjicē botokss, taču aktieris pats pieļauj, ka varbūt spazmas muskulī rimsies pašas.

Latvijā

Par dārgajām zālēm Latvijā nav jābrīnās, un tam ir racionāls skaidrojums – skarbi secinājumi par konkurences neesamību un ačgārnībām normatīvajos aktos saistībā ar farmācijas tirgus regulējumu Latvijā lasāmi Konkurences padomes atbildēs uz “Neatkarīgās” jautājumiem.

Svarīgākais